Bizimle iletişime geç

Dünden Bugüne Cem Yılmaz

Dünden Bugüne Cem Yılmaz - Bi Tutam Fikir

Kültür & Sanat

Dünden Bugüne Cem Yılmaz

Yüzümüzü güldürmesi, zekası ve farklı tarzı ile tarzının öncüsü olan Cem Yılmaz kimdir? Sizin için Cem Yılmaz’ın hayatının detayları inceledik

Büyük küçük herkesin yakından tanıdığı ve sevdiği Cem Yılmaz, 1973 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Aslen Sivas’lı olan ünlü komedyen, aynı zamanda oyuncu, müzisyen, karikatürist, dublör, senarist, yapımcı ve yönetmen kimlikleriyle de tanınmaktadır. İlköğrenimini Mehmet Akif İlkokulu’nda tamamlayan Yılmaz, üniversiteyi Boğaziçi Üniversitesi, Turizm ve Otelcilik bölümü ile bitirmiştir. Karikatüre olan ilgisi ve yeteneği sayesinde, üniversite yıllarında Leman adını taşıyan mizah dergisinde çalışmaya başlamıştır. O yıllardaki ilk gösterisini ise Leman Kültür Merkezi’nde gerçekleştirmiş ve herkes tarafından büyük beğeni kazanmıştır. Bu gösterisindeki başarıları sayesinde Beşiktaş Kültür Merkezi’nde de sahne almaya başlamış ve burada düzenlediği gösterileri ile de adını daha çok kişiye duyurmayı başararak, günümüze gelene kadar toplamda 4.000’den fazla kez sahneye çıkmıştır.

Çalışmalarına bundan sonra da aralıksız olarak devam eden ünlü sanatçı, 1998 yılında Her Şey Çok Güzel Olacak isimli filmle, sinema sektörüne adım atmıştır. Bunun dışında, Gora, Arog, Hokkabaz ve Yahşi Batı gibi yapımların da bulunduğu on filmde daha rol almış ve üç adet filmde seslendirme sanatçısı olarak çalışmıştır. Sinema alanının yanı sıra, sahne gösterilerine de devam eden Cem Yılmaz, her biri kapalı gişe oynayan, 4 ayrı stand-up gösterisi gerçekleştirmiştir.

Her alanda kendini kanıtlayan ve sayısız başarılara imza atan sanatçı, müzisyen olarak da kariyerine yeni başarılar ekleyerek, Borusan Filarmoni Orkestrası işbirliği ile özel konserler vermiş, orkestraya 2 kez şeflik yapmıştır. Bununla birlikte, üniversite ziyaretlerinin birleşiminden oluşan bir DVD çıkararak, hayran kitlesini yine memnun etmeyi başarmıştır.

Kariyeri boyunca pek çok markanın reklam yüzü olan ünlü sanatçı, Panasonic, Opet, Türk Telekom, Türkiye İş Bankası, Doritos gibi büyük markalar için de çok başarılı reklam kampanyalarına imza atmıştır. Ayrıca yazmış olduğu kitaplarla da sanat dünyasına yine katkıda bulunmaya devam eden Yılmaz, bir adet karikatür ve üç adet filminin senaryosundan oluşan kitaplarını yayınlamıştır.

Sanat hayatı boyunca yaptığı başarılı filmler ve gösterdiği başarılı performanslarla hayranlarının yoğun ilgisini çeken sanatçı, Sadri Alışık Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu, 4. Yeşilçam Ödüller En İyi Erkek Oyuncu ve Brussels Uluslararası Bağımsız Film Festivali En İyi Erkek Oyuncu Ödülü gibi önemli ödüllere de layık görülmüştür. Bugüne kadar sergilemiş olduğu başarılı gösterilerinin isimleri ise; Milenyum, Bir Tat Bir Doku, CMYLMZ, CMYLMZ Soru ve Cevap, Fundamentals ve StandartCY şeklindedir.

Başarılı ve herkes tarafından beğenilen ünlü sanatçının, özel hayatındaki gelişmelerin en önemlisi 10 Mart 2012’de Ahu Yağtu ile evlenmesi olmuştur. Birliktelikleri çok uzun sürmeyen ünlü çift, 31 Aralık 2013’de boşanmıştır ve Cem Yılmaz’ın, Yağtu ile birlikteliğinden, Kemal adında bir oğlu olmuştur. Kariyeri boyunca birçok ilke imza atan yılmaz, 9 buçuk milyonu aşan takipçi sayısı ile Twitter’da en fazla takipçisi olan Türk’tür. Bununla birlikte, 1 buçuk milyonu aşan abone sayısı ile YouTube’da da en fazla abonesi, olan Türk’tür.

Her alanda adını büyük başarılara, altın harflerle yazdıran ve çok sayıda başarılı projeye imza atan Yılmaz, 2014 StandartCY isimli gösterisi ile son baharda Amerika turnesine çıkmıştır. Hayranlarının büyük ilgi gösterdiği gösterilerine halen devam etmekte olan ünlü sanatçı, her geçen gün farklı bir proje yada film ile karşımıza çıkmaktadır.

  • Dünden Bugüne Cem Yılmaz - Bi Tutam Fikir
  • Dünden Bugüne Cem Yılmaz - Bi Tutam Fikir
Devamını Oku

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

yorum için tıkla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alakalı Kategori: Kültür & Sanat

Yukarı