Connect with us

“Aşk Tesadüfleri Sever 2”nin setinde yer almak isteyen?

Öne Çıkanlar

“Aşk Tesadüfleri Sever 2”nin setinde yer almak isteyen?

Famelog Academy’nin düzenlediği Sanat Yönetmenliği Atölyesi’ne katılan öğrenciler, çekimleri haziran ayında başlayacak olan “Aşk Tesadüfleri Sever 2” filminin Beykoz Kundura’daki setinde yer alma fırsatı bulacak!

Deneyimli sanat yönetmenleri Mustafa Ziya Ülkenciler ve Fırat Yünlüel tarafından yürütülecek 6 aylık atölyede öğrenciler, alacakları teorik derslerin uygulamalarını, Ömer Faruk Sorak’ın merakla beklenen yeni filminin setinde birebir görme imkânı elde edecekler.

Sektöre, uluslararası standartlarda işlere imza atabilecek tam donanımlı yeni yetenekler kazandırmak hedefiyle düzenlenen Sanat Yönetmenliği Atölyesi’nin kayıtları devam ediyor. 17 yaş ve üstü katılımcılara açık olan atölyeye öğrenciler, CV ve ön görüşme ile kabul ediliyor. Atölyenin eğitmenliğini ise Hamam, Eşkıya, Ağır Roman, Salkım Hanımın Taneleri, Filler ve Çimen, Avrupa Yakası, Karadayı, Diriliş gibi iz bırakan filmlerin ve dizilerin sanat yönetmeni Mustafa Ziya Ülkenciler ve Ayla, Müslüm, Filler ve Çimen, Mucize 2 gibi filmlerin sanat yönetmeni Fırat Yünlüel üstleniyor.

Sanat Yönetmenliği Atölyesi 6 ay boyunca çarşamba günleri 18.00 – 21.00, pazar günleri ise 12.00 – 15.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Dersler, teorik bilgilerin yanı sıra Ülkenciler’in Beykoz Kundura’da yer alan atölyesinde ve yine platoda yer alan bazı set alanlarında uygulamalı olarak yapılacak. Famelog Academy’nin atölye katılımcılarına sunduğu en önemli fırsatlardan biri ise, usta yönetmen Ömer Faruk Sorak’ın yeni filmi “Aşk Tesadüfleri Sever 2”nin setinde yer alma şansı olacak. 6 aylık Sanat Yönetmenliği Atölyesi’nde eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler katılım belgesi almaya hak kazanacaklar.

Bir senaryo netleşip çekim aşamasına geldiğinde içeriğin çekilebilmesi için; gerekli mekanların tasarlanması, çizimlerinin yapılması ya da uygun mekanların onaylanması, aksesuarların senaryoya göre tasarlanması, temin edilmesi, içeriğin dramatik yapısına uygun renklerin ve ışık kaynaklarının belirlenmesi gibi pek çok görsel gerekliliğinin kararlaştırılması aşamasında “Sanat Yönetmeni” görev alır. Sanat yönetmenliğinde en önemli konu, tasarımların gerçeklik duygusuna aykırı olmayacak inandırıcılıkta oluşturulmasıdır. Yaşamadığımız bir dünyayı tasarımlarıyla yaratıp gerçeklik algısı doğurmak, bir sanat yönetmeninin başlıca görevidir. Başarılı bir sanat yönetmeninin tasarım, çizim, resim, sanat tarihi, fotoğraf, sinema tarihi vb. konularda bilgi ve donanıma sahip olması gerekir.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Öne Çıkanlar

To Top