Connect with us

Cemal Reşit Rey, Şubat Ayında Yine Dopdolu!

Kültür & Sanat

Cemal Reşit Rey, Şubat Ayında Yine Dopdolu!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda Şubat ayında cazdan, Türk halk müziğine, klasik batı müziğinden klasik Türk musikisine 23 konser gerçekleşecek.

Şubat konserleri kapsamında; Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası, Cervantes Filarmoni Orkestrası, Modal Jazz Quartet, Râvi Ensemble, İstanbul Devlet Türk Müziği Araştırma ve Uygulama Topluluğu, CRR Oda Orkestrası ve Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Topluluğu müzikseverlerle buluşacak.

Konserlerde, Radu Gheorghe Stan, Münip Utandı, Hakan Talu, Emel Sayın, Dilek Türkan, Nail Yavuzoğlu, Şenova Ülker, Önder Focan, Erdem Göyman, Orhan Şallıel, Murat Salim Tokaç, Hasan Niyazi Tura, Ahmet Koç, Elyasa Asani, Aydın Jahjai, Ender Doğan, Yavuz Bingöl, Elif Buse Doğan, Aykut Aslan, Fadime İmran, Işın Karaca, Hakan Aysev, Yonca Lodi, İpek Açar, Murat Karahan, Burçin Büke, Aykut Kuşkaya ve Bekir Ünlüataer’in de aralarında olduğu pek çok isim sahne alacak.

Cazseverlere Özel 8 Konser

CRR, Şubat ayında ayrıca “Caz Günleri” kapsamında gerçekleştireceği 8 konserle cazseverleri ağırlayacak. “Caz Günleri” kapsamında gerçekleşecek konserler ve tarihleri şu şekilde:

4 Şubat, Modal Jazz Quartet
11 Şubat, “Çocuğa Saygı” / Okay Temiz 16. Ritim Günü
13 Şubat, Richie Beirach Quartet
14 Şubat, “Unutulmayan Şarkılar” / Özdemir Erdoğan & CRR Oda Orkestrası
17 Şubat, Unutulmaz Caz Klasikleri / Fatih Erkoç & CRR Senfoni Orkestrası
18 Şubat, Caz Musikisi” Yaprak Sayar
21 Şubat, Karsu
26 Şubat, Amerika’dan Rusya’ya Klasikte Caz, Cazda Klasik / CRR Senfoni Orkestrası

Şubat ayında gerçekleşecek konserlerin ücretleri 20 ve 110 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Konserler hakkında detaylı bilgi http://crrkonsersalonu.org adresinden edinilebilir.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top