Connect with us

DasDas, Ocak’ın İkinci Yarısını Prömiyerlerle Kaşılıyor

Öne Çıkanlar

DasDas, Ocak’ın İkinci Yarısını Prömiyerlerle Kaşılıyor

Yeni yıla hızlı bir giriş yapan DasDas, Ocak ayının ikinci yarısında yeni müzikli oyunu ‘Ben Varım’ın prömiyerini gerçekleştirecek. Kapalı gişe oyunlarının da seyircilerle buluşacağı haftada ölümsüz yazar Aziz Nesin’in kaleme aldığı ‘Bişey Yap Met’ de ilk kez tiyatroseverlerin karşısında olacak.

Evren Bingöl, Gün Koper, Mert Fırat, Naz Çağla Irmak, Pervin Bağdat ve Tülin Özen’i buluşturan ‘Westend – Batının Sonu’, 28 Ocak’ta DasDas’ta tiyatroseverlerle buluşacak. Oyunda Eduard ve Charlotte şehirden uzakta lüks bir mahalledeki yeni evlerinde yıllar sonra yeniden buluştukları eski bir arkadaşlarını ve komşularını ağırlarken, Pandora’nın kutusu açılmaya başlayacak, konuşulmaya cesaret edilemeyen konular, sınırlarda dolaşan konuklar, saatler geçtikçe beklenmeyen dönüşümleriyle izleyenlerin önyargılarını alt üst edecek.

Usta oyuncu Şener Şen’in yıllar sonra aynı rolle tiyatro sahnesine geri döndüğü, 27 Ocak’ta sahnelenecek ‘Anadolu Efes Katkılarıyla: Zengin Mutfağı’, Cumhuriyet tarihinde görülmüş en büyük işçi hareketi olan 15-16 Haziran 1970 olaylarının, zengin bir ailenin mutfağına yansımasını anlatıyor. Vasıf Öngören’in kaleme aldığı oyunda Şen’eGizem Ergün, Onay Kaya, Uğur Arda Başkan ve Kutay Sandıkçı gibi yetenekli, genç oyuncular eşlik ediyor.

NoAct Sahne tarafından sahnelenen ‘Red Light Kışı’, 14 Ocak akşamı DasDas Atölye’ye konuk oluyor. Yönetmenliğini aynı zamanda oyuncu olan Edip Tepeli’nin üstlendiği, kadrosunda Gün Koper ve Ali Yoğurtçuoğlu ile birlikte Ayşecan Tatari’nin de rol aldığı oyunda Amerikalı yazar Adam Rapp’in kaleminden bir yarısı Amsterdam’da, diğer yarısı New York’ta geçen bir modern zaman masalı anlatılıyor.

Sabahattin Ali’nin hikayelerine Mert Fırat’ın sesiyle hayat verdiği, Korhan Futacı ve Orkestrası’nın müzikleriyle eşlik ettiği Rivayet Radyosuyeni yılda ilk kez 16 Ocakakşamı, Vodafone Red katkılarıyla DasDas’ta sanatseverlerle buluşacak.

Sahnelenmeye başladığı günden itibaren büyük beğeni toplayan ‘Lal Hayal’, 17 Ocak akşamı DasDas Sahne’ye misafir oluyor.Sevilay Saral’ın kaleme aldığı, Ezel Akay ve Aysel Yıldırım’ın yönettiği oyunda Songül Öden, seyirci karşısına farklı yaş ve sosyal statüden yedi kadına bürünerek çıkıyor. ‘Lal Hayal’, 16 yaşındaki hip-hop’çı, 70 yaşındaki Nişantaşı hanımefendisi, komşu kadın, üniversite öğrencisi, Allah’a yakaran babaanne, Sütlüceli kuaför ve Koç burcu jinekolog, yaşamlarından bir kesitleri tiyatroseverlerle paylaşacak.

DasDas Çocuk, Ocak ayının ikinci yarısına ‘Göçebe’ ile merhaba diyor. 18 Ocak’ta sahnelenecek olan, Alper Baytekin’in kaleme aldığı, Sercan Özinan’ın yönettiği oyun, fırtına sonucu sürüklenerek kendini daha önce hiç girmediği bir sahilde bulan Palika ile sahile kamp yapmaya gelen Putnik arasında geçiyor. Başlarda birbirlerinden çekinseler de zamanla anlaşmaya başlayan bu ikili, birbirlerinin dilini bilmemektedir. ‘Göçebe’,“Birbirlerine yardım etmek için dil engel mi olacaktır?” sorusunun cevabını arıyor.

Kafka’nın ölümsüz eseri ‘Dava’nın, üzerinden yıllar geçse de yeniden açılacağı ‘Joseph K.’,18 Ocak’ta DasDas Sahne’de oynanacak. İngiliz yazar Tom Basden’ın imzasını taşıyan, süpervizörlüğünü Serdar Biliş’in yaptığı ve dördüncü sezonuna giren ‘Joseph K.’, Mert Fırat, Didem Balçın, Onur Dilber ve Özgün Aydın gibi isimleri buluşturuyor.

DasDas, 18 Ocak’ta yepyeni bir oyunun prömiyerine ev sahipliği yapacak. Aziz Nesin’in kaleme aldığı, DasDas ve Tiyatro Ram ortak yapımı olarak sahnelenen ‘Bişey Yap Met’, ilk kez tiyatroseverlerle buluşacak. Burak Yerlikaya’nın yönetip tasarladığı, Ozan Uygun, Mahperi Mertoğlu, Ömür Kayakırılmaz, Elif Gizem Aykul, Zeliha Gürsoy, Tiraje Başaran ve Yavuzhan Doğan’ın rol aldığı oyun, insanların aslında kendi karanlıklarından değil, bilgisizliklerinden kaynaklanan korkularıyla yüzleşmelerini anlatıyor.

DasDas Çocuk, 19 Ocak’ta minik konuklarını sürprizlerle dolu bir odaya davet ediyor. Yasin Yürekli’nin tasarlayıp yönettiği, Alper Baytekin ile Pelinsu Ekşioğlu’nun rol aldığı ‘Bu Odanın Nesi Var’da tek istekleri oyun oynamak olan iki kişi, oyun sonuna kadar türlü garipliklerle karşılaşacak.

Tiyatro Yan Etki’nin Algı Eke ve Nergis Öztürk’ü buluşturan yeni oyunu ’10 Saniye’, 21 Ocak’ta DasDas’taki ilk temsiliyle sahnede olacak. Erdi Işık’ın yazdığı, Serkan Üstüner’in yönettiği oyunda ülkesinin en iyi ve prestijli okullarından William College’tan işlediği bir suç üzerine kovulan çocuğunu, okula geri aldırmak için ne gerekiyorsa yapacak olan Zeynep ile rehber öğretmeni Elif’in arasında yaşananlar anlatılıyor.

DasDasOcak ayında yepyeni bir müzikalin prömiyerini yapacak. Alper Baytekin, Didem Balçın, Ecmel İs, Erdem Akakçe, Hülya Gülşen, Iraz Yöntem, Özkan Ayalp, Tuğrul Tülekve Yeliz Kuvancı’nın kadrosunda yer aldığı ‘Ben Varım’, 22 Ocak’ta DasDas’ta ilk kez tiyatroseverlerle buluşacak. Yazar Peter Lund’un kaleminden çıkan oyun, umuda benzeyen ama hep umutsuzlukla biten mucize beklentisinden nasıl kurtulacağımıza ve ne zaman, ne olduğunda “Ben yokum!” dememiz gerektiğine dikkat çekiyor. Oyunun prömiyeri ise 23 Ocak’ta gerçekleşecek.

22 Ocak akşamı, DasDas Atölye ‘Çok Satanlar’ oyununa ev sahipliği yapacak. DasDas’ın büyük beğeni toplayan bu tek perdelik komedisinde, internette yayınladığı müstehcen anılarıyla şöhreti yakalayan Ethan ve edebi yeteneğine rağmen tanınmayan Olivia’nın tesadüfen karşılaşmaları sonucu yaşadıkları anlatılıyor. Oyunda Ahmet Tansu Taşanlar ile Oya Unustası rol alıyor.

23 Ocak Perşembe akşamı DasDas Atölye’de ‘Ivanov’sahnelenecek.Şehsuvar Aktaş, Tansu Biçer ve Tülin Özen gibi usta isimleri, genç bir oyuncu kadrosuyla bir araya getiren oyun, Saim Güveloğlu’nun rejisine sahip. Ölümsüz yazar Anton Çehov’un eserinden uyarlanan ‘Ivanov’, insanın kendine acımasının, kendi dertlerine gömülmesinin onu nasıl yalnızlığa ve yok oluşa sürüklediğini sahneye taşıyor.

24 Ocak Cumaakşamı DasDas SahneCem Yılmaz’ın ‘Diamond Elite Platinum Plus’ adını verdiği stand-up gösterisine ev sahipliği yapacak. Geçtiğimiz sezon dakikalar içinde biletleri tükenen bu özel gösteri, Anadolu Yakası’nda sadece DasDas’ta izleyicilerle buluşacak.

Figen Şakacı’nın ‘Pala Hayriye’ romanında geçen ‘Pişti’ hikâyesinden uyarladığı ‘Topuklu Terlik Süt Yapar’ oyunu 24 Ocak akşamı yeniden DasDas Atölye’de sahnelenecek. 40’lı yaşlarına merdiven dayamış, cinsiyet rolleriyle benliği arasında sıkışmış Müjde’nin, anne olup olmamakla; dünyaya bir türlü ayak uyduramamakla ilgili git-gellerini mizahi bir dille anlatan ve prömiyer biletleri günler öncesinden tükenen oyunun kadrosunda İrem Altuğ, İlker Sami Kılıç, Murat Liman, Nilgün Türksever, Altuğ Görgü ve Özlem Toptaş rol alıyor.

Metropol İstanbul’daki yerinde sayısız tiyatro oyunu ve konsere ev sahipliği yapan DasDas’ta yer alan DasDas Mutfak’la da konuklar, etkinlik öncesi Türkiye ve dünya mutfağından birbirinden farklı lezzetleri ve kokteylleri tadabilirler. İçerde ve dışarıda bulunan avlu alanıyla misafirlerine leziz bir deneyim yaşayacakları ve de keyifli vakit geçirebilecekleri bir buluşma noktası sunan DasDas’ın biletleri www.dasdas.com.tr’de satışta! Maximum Kart sahipleri, yüzde 10 indirimli olarak biletlerini satın alabilirler.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Öne Çıkanlar

To Top