Connect with us

Dijital Topuklar’ın Bu Yılki Teması #sahipçık

Neler Oluyor

Dijital Topuklar’ın Bu Yılki Teması #sahipçık

Türkiye’nin İlk ve Tek Dijital Kadın Zirvesi Dijital Topuklar’ın Bu Yılki Teması #sahipçık

Her yıl 1 Kasım’da düzenlenen Dijital Topuklar’ın bu yılki zirvesinin konukları arasında akademist ve yazar Fatmagül Berktay, oyuncu Ceyda Düvenci ve müzisyen ve söz yazarı Kalben gibi isimler bulunuyor.

Konuşulmayan konularda her yıl yeni sözler söyleyen Dijital Topuklar, bu yıl #sahipçık teması ile 1 Kasım’da ilk kez hibrit olarak katılımcılarla buluşuyor. Pandemi kurallarına uygun olarak Süleyman Seba Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinlik, çevrimiçi de izlenebilecek. Etkinlikle ilgili detaylı bilgi ve bilet satın almak için www.dijitaltopuklar.com adresi ziyaret edilebilir.

Hayatın görünmeyen detaylarına değiniyor

Tüm içeriklerini feminist bir bakış açısıyla ve toplumsal cinsiyet eşitliği ekseninde yürüten Dijital Topuklar, bu yıl da başarılı konuşmacıları ile #sahipçık teması adı altında farklı konulara dikkat çekmeyi amaçlıyor.

Bu yılın konuşmacıları arasında oyuncu Ceyda Düvenci, müzisyen ve söz yazarı Kalben, “Tarihin Cinsiyeti” kitabının yazarı feminist akademisyen Fatmagül Berktay, sanatçı Nuri Harun Ateş, sosyal medya içerik üreticileri Zeynep Gönenli, çizer Aslı Alpar, gazeteci yazar Ayşen Şahin, yazar Berrin Sönmez, Eğitim Reformu Girişimi’nden Burcu Meltem Arık, öğretmen Gökhan Atik, avukat Tuğba Tüfek Türkan ve Mekanda Adalet Derneği temsilcileri bulunuyor. Etkinlikte konuşmacılar #sahipçık teması adı altında “Beden”, “Hikâye”, “Eğitim”, “Haklar”, “Hayaller”, “Siyaset” ve “İçerik” gibi konularla hayatın görünmeyen detaylarına değiniyor.

Bilet Gelirleri Sivil Toplum Kuruluşlarıyla Paylaşılıyor

Kuruluşundan bu yana bilet gelirlerinin bir bölümünü bağışlayan Dijital Topuklar, bu yıl gelirlerinin bir bölümünü her konuşmacının adına, onların seçeceği bir sivil toplum kuruluşuyla paylaşacak. Dijital Topuklar 2021 biletleri zirve2021.dijitaltopuklar.com üzerinden satışta.

Dijital Topuklar Platformu Hakkında

Türkiye’nin öne çıkan kadın bloggerları Elif Doğan (blogcuanne.com) ve Perihan Çıragöz (uykusuzanneler.com) öncülüğünde bu sene altıncısı gerçekleşecek etkinlik, kadınların dijital alanda daha da güçlenmelerini ve deneyimlerini birbirleriyle paylaşmalarını amaçlıyor. Uzmanlık şartı aranmadan herkesin izleyebileceği etkinliğe katılım ve diğer detaylar için www.dijitaltopuklar.com adresi ziyaret edilebiliyor. Dijital Topuklar sadece zirve olarak değil, “dijitaltopuklar.com” adresindeki web sitesi üzerinden de “Dijital Kadın Platformu” olarak yıl boyunca online şekilde içerikler paylaşıyor.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Neler Oluyor

To Top