Connect with us

Estetik Grup Cimnastik’te Ülkemiz İçin Bir İlk

Öne Çıkanlar

Estetik Grup Cimnastik’te Ülkemiz İçin Bir İlk

Dünya kupası öncesinde Estonya’nın başkenti Tallinn’de düzenlenen INTERNATIONAL TOURNAMENT TALLINN TROPHY 2019 AGG ( Estetik Grup Cimnastik) turnuvasına katılan takımlarımız ülkelerine altın madalyaları ile döndü.

17-18 Ekim 2019 tarihleri arasında Estonya’nın başkenti Tallinn’de Dünya Kupası öncesinde düzenlenen INTERNATIONAL TOURNAMENT TALLINN TROPHY 2019 AGG (Estetik Grup Cimnastik) turnuvasına katılan Şavkar İstanbul Spor Kulübü’nün her iki takımı ülkemize altın madalyaları ile döndü. Kısa adı IFAGG olan Uluslararası Estetik Grup Cinmastik Federasyonu tarafından düzenlenen turnuvaya Türkiye’den 7-8 ve 8-10 yaş grubunda iki takım katıldı.

7-8 yaş grubunda yarışan AGG Şavkar Kilia takımı ve 8-10 yaş gurubunda yarışan AGG Şavkar Fadalya takımı, elemeleri geçerek finale kaldı. Küçük Türk kızları, finallerde Estetik Grup Cimnastik’te söz sahibi Estonya, Finlandiya, Rusya ve İtalya gibi ülke takımlarına karşı zorlu bir madalya mücadelesi verdi. Estetik Grup Cimnastik dalında ilk kez iki Türk takımı, uluslararası bir turnuvada kendi yaş gruplarında şampiyon olarak tarihe geçti.

AGG Şavkar Kilia Takımı Yarışma linki : https://www.youtube.com/watch?v=9CTQJwJcZno 

AGG Şavkar Fadalya Takımı Yarışma Linki: https://www.youtube.com/watch?v=XqG8ohDRscI

Şavkar Spor Kulübü Hakkında:

1991 yılında İzmir’in Gaziemir ilçesinde kurulmuş olan ŞAVKAR C.S.K. (Cimnastik Spor Kulübü), günümüze kadar geçen dönemde Türk Sporu’na önemli katkılar yapmış ve birçok başarılı sporcuyu ülkemize kazandırmış bir spor kulübü olma özelliği taşımaktadır. İstanbul Şavkar Spor Klübü ise Türkiye’de Estetik Cimnastik dalında uluslarası arenada ülkemizi temsil eden tek klüptür. Bu spor dalının yaygınlaşması ve ülkemizin yurt dışında temsil edilmesi için çalışmalarını sürdürmektedir.

İstanbul Şavkar Cimnastik Spor Klübü Telefon : 0531 780 08 60

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Öne Çıkanlar

To Top