Connect with us

Franz Ferdinand ve Glenn Hughes İstanbul’da!

Kültür & Sanat

Franz Ferdinand ve Glenn Hughes İstanbul’da!

Zorlu PSM, programına yaz aylarına damga vuracak konserler ekledi. Indie rock’ın Glasgow çıkışlı prensleri Franz Ferdinand %100 Music katkılarıyla 19 Haziran’da ve hard rock’ın dünya çapındaki en önemli temsilcilerinden Deep Purple’ın efsanevi bas gitarist ve vokalistlerinden Glenn Hughes 11 Temmuz’da Turkcell Sahnesi’ne konuk olacak.

Indie rock zamanı

Harekete geçiren melodileriyle indie rock içinde yeri doldurulamaz bir coşku yaratan Franz Ferdinand, %100 Music katkılarıyla 19 Haziran’da Zorlu PSM’ye geliyor! 2002’den bu yana alternatif müziğin en eğlenceli ritimlerini yaratan grup, 2004 yılında “Franz Ferdinand”, 2005 yılında “You Could Have It So Much Better”, 2009 yılında “Tonight” ve “Blood”, 2013 yılında “Right Thoughts, Right Words, Right Action”, 2014 yılında “Late Night Tales: Franz Ferdinand”, 2018 yılında “Always Ascending” albümlerini yayımladı. Albümlerinin yanında sayısız single ve EP sığdırdıkları müzik kariyerlerinde ritimleri kadar dinamik bir yol izleyen Franz Ferdinand; müzik, dans ve eğlencenin doruğa ulaşacağı bir konser için %100 Music katkılarıyla Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde olacak.

Deep Purple efsanesi Zorlu PSM’ye taşınıyor

Müzik hayatına Trapeze isimli grupta başlayan, 1973 yılında bas gitarist ve geri vokalist olarak Deep Purple’a katılan Glenn Hughes, grubun en önemli albümleri arasında gösterilen ‘Burn’ ve ‘Stormbringer’da yer aldı. Hard rock, soul ve funk elementlerini benzersiz tarzıyla harmanlayan Hughes, Deep Purple dağıldıktan sonra Black Sabbath ve Gary Moore gibi efsanelerle de birlikte çalıştı ve solo çalışmalarına devam etti.

Rock müzik sahnesine adını altın harflerle kazıyan Glenn Hughes, “Glenn Hughes performs Deep Purple Classics Live” başlıklı performansıyla 11 Temmuz akşamı Zorlu PSM’de olacak ve Deep Purple’ın klasikleşen şarkılarını Turkcell Sahnesi’ne taşıyacak.

Glenn Hughes performs Deep Purple Classics Live’ın biletleri, Zorlu PSM gişelerinde vebiletix.com’da satışta! Franz Ferdinand konserinin biletleri de çok yakında satışta olacak.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top