Connect with us

İş dünyası Peryön’de peki siz neredesiniz?

Öne Çıkanlar

İş dünyası Peryön’de peki siz neredesiniz?

Peryön, Türkiye İnsan Yönetimi Derneği tarafından 26. kez düzenlenecek PERYÖN İnsan Yönetimi Kongresi, “Bugün, Yarın ve Gelecek” temasıyla bu yıl iş dünyasını hem günümüz gerçekleri ile yüzleştiriyor hem de geleceğe dair öngörüleri masaya yatırıyor.

70’i aşkın yerli ve yabancı konuşmacının ağırlanacağı kongrede; dijital teknolojiler, mobilite, demografik değişimler, blockchain, eğitimde teknolojik dönüşüm, endüstriyel nesnelerin interneti, iş gücündeki gençleşme ve daha pek çok konu irdelenecek.

Bugün, yarın ve gelecek… Merak uyandıran üç sihirli sözcük. Şimdi iş dünyası bu üç sihirli sözcüğün peşine düşüyor. Üç bini aşkın katılımcı, 70’i aşkın konuşmacı, 40’dan fazla oturumda; “Bugün, Yarın ve Gelecek” için anlamı birlikte arayacakları bir yolculuğa çıkıyor.

Dijitalizasyon, otomasyon ve demografik yapıların değişmesi iş dünyasını bilim kurguyu anımsatan bir noktaya doğru götürüyor. Yaşanan bu hızlı değişime hazırlıklı olmak ise bugünü iyi anlayıp, yarını konuşmak ve geleceği öngörmeye bağlı. Araştırmalar gelecek 10 yıl içinde yaşanacak teknolojik gelişmelerin, insanların iş yapış biçimlerini yüzde 53 oranında değiştireceğini gösteriyor.

Peki, bu yüzde 53’lük değişim neleri kapsıyor?

Geleceğe hazırlanmak için hangi teknolojilere yatırım yapmak gerekiyor? Otomasyon ile dost olmak şart ama yapay zekâlar işlerimizi elimizden almaya mı çalışıyor? Eğitimde yeni modeller ne olacak? İşte tüm bu soruların yanıtları 1 – 2 Kasım 2018 tarihlerinde PERYÖN, Türkiye İnsan Yönetimi Derneği tarafından İstanbul Lütfi Kırdar’da düzenlenecek 26. PERYÖN İnsan Yönetimi Kongresi’nde cevap bulacak.

Birbirinden ilginç 40’dan fazla oturumuyla son yılların en ufuk açıcı etkinliği olmaya aday PERYÖN Kongre’de; “Eğitim 4.0: Siyah Önlüklü Çocuklar Şimdi Robot Yapıyorlar”oturumunda eğitim sistemi, “Oyuna Geldik! Gamification ve Gelecek” oturumunda değişen iletişim şekilleri, “Geleneksel İş Dünyasının Devrimsel Blokchain ile Yüzleşmesi” ile iş yapış biçimleri, “İnsan 4.0: Bugünde, Yarında ve Gelecekte Kendine Bakmak” oturumunda ise değişen insan konuşulacak.

26. senesinde PERYÖN Kongre’nin katılımcılara geleceğe dair önemli bir öngörü kazandıracağını anlatan PERYÖN Yönetim Kurulu Başkanı Berna Öztınaz: “Bu sene aralarında Ahmet C. Dördüncü, Dr. Bruce Watt, Emine Sabancı Kamışlı, Fatih Karaca, Marco M. Alemagna gibi isimlerin yer aldığı 70’i aşkın konuşmacı ile anlamın peşine düşüyoruz. Şimdi ve gelecek için daha iyi bir çalışma hayatına liderlik etme misyonumuzla, 26 yıllık deneyimimiz ve ilk günkü heyecanımızla, PERYÖN Kongre’de insan yönetiminin bugün, yarın ve geleceğini masaya yatırıyoruz.”

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Öne Çıkanlar

To Top