Connect with us

Kristal Elma’nın ilk gün kazananları belli oldu

Neler Oluyor

Kristal Elma’nın ilk gün kazananları belli oldu

Reklamcılar Derneği tarafından düzenlenen Kristal Elma Festivali kapsamında, 11 Ekim’de gerçekleştirilen ilk törende ödüller sahiplerini buldu. Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nil Bağcıoğlu, açılışta yaptığı konuşmada “Kristal Elma kâr amacı gütmeyen, taviz vermeyen bir platformdur, Türkiye’deki yaratıcılığın çıtasını oluşturur” dedi.

Pazarlama ve iletişim dünyasını buluşturan Kristal Elma Festivali 11 Ekim’de başladı. Bu sene Turkuvaz Medya Grubu ana sponsorluğunda düzenlenen Festival kapsamındaki ‘Kristal Elma Türkiye Reklam Ödülleri Yarışması’nın ilk gün gerçekleştirilen ödül töreninde 30 Yılda Yaratıcılığa Cesaret Veren Reklamveren Özel Ödülleri, Bölge, Tasarım, Uygulamada Mükemmellik, Medya, Açık Hava, Radyo, Basın kategorilerindeki ödüller sahiplerini buldu. Sunuculuğunu Ezgi Mola’nın yaptığı keyifli gecede Bölge kategorisinde büyük ödülü Kaf alırken, Medya’da Mindshare, Basın’da Y&R Istanbul büyük ödülün sahibi oldu. 30 Yılda Yaratıcılığa Cesaret Veren Reklamveren Özel Ödülleri’nin kazananları Arçelik, Garanti, Turkcell, Türkiye İş Bankası, Vodafone olurken; Turkuvaz Dergi Özel Ödülü’ne Medina Turgul DDB, Arvak Özel Ödülü’ne ise Mindshare layık görüldü. Prof. Dr. Nazan Erkmen İllüstrasyon Özel Ödülünü kazanan ise Y&R Istanbul oldu.

Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nil Bağcıoğlu etkinliğin ilk gecesi yaptığı konuşmada reklam sektörünün yaratma yeteneğini motivasyon yoluyla yükseltmenin önemine değindi. Reklamcılığın öneminin arttığını belirten Bağcıoğlu, “Reklamcılık artan rekabette markaları birbirinden farklılaştırıyor, daralan ekonomide tüketim üretim dengesini sağlıyor, dijitalleşen dünyanın baskılarına karşı marka varlığını koruyor” dedi. Bağcıoğlu konuşmasında, 30. yaşını kutlayan Kristal Elma’nın yaratıcılığı ödüllendirmenin, sektörün tüm kesimlerindeki yaratıcıları ve iyi fikirleri parlatmanın platformu olduğunu, kâr amacı gütmeyen, taviz vermeyen bir platform olduğunu vurguladı.

Pazarlamanın geleceğine bakış

Kristal Elma’nın içerik küratörü Contagious, etkinliğin ilk gününde Contagious Live/Istanbul oturumu ile pazarlamanın geleceğine ışık tuttu. Dünyanın en popüler içerik üreticisi olan Contagious’ın Genel Yayın Yönetmeni Alex Jenkins, Trendler Müdürü Katrina Dodd ve Editör Patrick Jeffrey Kristal Elma’nın ilk gününde yeni dönemde pazarlamaya yön veren 6 konuyu; Pazarlamanın Yeni Dünyası, Hız ve Esneklikle Uzun Vadeli Planlama, Perakendede Otomasyon, Şeffaflıkla Başa Çıkmanın Yolları, İşlemsel Yaratıcılık, Erkeğin Yeni Tanımı, Kültürü Yakalamak başlıkları ile derinlemesine ele aldı.

Etkinliğin ilk günü gerçekleştirilen E-Spor Etkinliği kapsamında ‘Gaming, Gamer, Espor, Esporcu’ Kavramlarına Genel Bakış, Rakamlarla Dünyada Ve Türkiye’de Gaming & Espor, Datalarla Türkiye’de Ve Dünyada Espor Ekosistemi gibi konulara değinildi. Festival’in ilk günü katılımcılar ayrıca No Revision Day Quiz Show ile Designers’ Challenge etkinliklerinin yanı sıra ‘Özel Çocuklardan Oluşan Bremen Mızıkacıları Perküsyon Grubu ve DJ performanslarıyla eğlenceli dakikalar geçirdi.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Neler Oluyor

To Top