Connect with us

Mutfak ve Gastronomi Meraklılarına Gelsin

İyi Yedik

Mutfak ve Gastronomi Meraklılarına Gelsin

Yeme içme kültürünü farklı workshoplar ile bir keyfe dönüştüren Uluslararası Servis ve Lezzet Akademisi (USLA), “Elif Edes Tapan ile Astro Gastro Lezzetler”, “Rıza Sönmez ile Osmanlı Mutfağı” gibi konsept workshopları ile mutfak ve gastronomi meraklılarına farklı alternatifler sunuyor.

Türkiye’nin önemli uluslararası aşçılık ve pastacılık akademileri arasında yer alan Uluslararası Servis ve Lezzet Akademisi (USLA), sunduğu sertifikalı eğitim programlarının yanı sıra yeme içme kültürüyle ilgilenen mutfak tutkunlarına özel hazırladığı workshopları ile de öne çıkıyor.

USLA, şimdi de farklı yaşam biçimlerine yönelik konsept workshopları ile gastronomi dünyasına yeni bir vizyon getiriyor. USLA’nın gastronomi dünyasının deneyimli isimleri ile kaliteli ve tecrübeli eğitmen şef kadrosu eşliğinde sunduğu workshoplardan bazıları şöyle:

Elif Edes Tapan ile Astro Gastro Lezzetler

Bize burcunuzu söyleyin, size menünüzü söyleyelim. Elif Edes Tapan ve Astrolog Çağla Akgün ile burçlara ve burçların özelliklerine göre hazırlanmış menüleri öğrenmek ister misiniz? Peki, “Ay Akrep burcundayken masanızda neler olmalı?” ya da “Merkür geri giderken akşama ne pişirmeli?” gibi astrolojik gelişmelerle mutfağınızı renklendirmeye ne dersiniz? O halde sizi 1 Aralık Cumartesi günü saat 19.00 ile 23.00 arası USLA’ya bekliyoruz.

Osmanlı Saray Mutfağı

Ünlü oyuncu Rıza Sönmez eşliğinde Osmanlı mutfak kültürünü konuşup İstanbul’un fatihine layık yemekler pişirebilirsiniz. 14 Haziran 1469 yılında Fatih Sultan Mehmet’in sofrasına soğanlı mutancana, soğanlı ve sarımsaklı balık, nohutlu ve soğanlı “kabuni”, nohutlu ve pazılı “burani”, peynirli bir omlet ya da krep olan “Lalegende” ve tavuk “kalyesi” konmuştu. 13 Aralık Perşembe günü saat 19.00 ile 23.00 arasında siz de USLA’da sultanlara yakışır bir sofra hazırlayabilirsiniz.

Peynirin Büyülü Yolculuğu

“Peynir Aşkına” ve “50 Peynirli Şehir Balıkesir” kitaplarının yazarları Neşe Biber ve Berrin Bal, 20 yıllık peynire dair birikimlerini, USLA peynir yapım atölyelerinde peynir aşıkları ile paylaşıyor. Türkiye’nin dört bir yanını dolaşarak keşfettikleri Anadolu’nun özgün peynirlerinin bilinmeyen yönlerini anlatacakları eğitimlerde; sütün peynire dönüşümü, tazeden olguna peynirlerimiz ve peynir tadımı inceliklerini de katılımcılarla paylaşacaklar. 8 Aralık Cumartesi günü saat 11.00 ve 15.00 arasında gerçekleştirilecek workshopta USLA’nın deneyimli şefi Fehmi Samancı da peynir uygulamaları sunacak.

Ebru Erke ile Çay Saatleri

Çay bitkisinin tarladan fincana üretim aşamaları, temel çay çeşitleri, üretim farklılıkları ve bunların ideal hazırlanma koşulları, profesyonel cupping (çay tadımı), tadım sırasında kalite belirleme, su ve çayın göz ardı edilemez bütünlüğü gibi bilgilerin Ebru Erke tarafından detaylıca anlatıldığı workshop, 3 Aralık Pazartesi günü 11.00 ile 15.00 arasında USLA’da gerçekleştirilecek. Çin Puerh, Japon Gyokura ve Hint Assam gibi farklı dünya çaylarının en özgün örneklerinin de deneyimleneceği workshop’ta özel harmanlar ve çay kokteylleri için de farklı fikirler sizleri bekliyor.

Unsuz şekersiz lezzetler

Sağlıklı beslenme için ilk adımı atıyor; tatlılardan ve tuzlulardan unu şekeri çıkarıyoruz! Pelin Bozkurt Bilgiç eşliğinde, 17 Aralık Pazartesi günü 11.00 ile 15.00 saatleri arasında USLA’da düzenlenecek workshop’ta, patlıcanlı poğaça, lavanta/limon cookies, matchalı avokadolu brownie, tohum kraker ve balkabaklı kıtır muffin gibi şekersiz ve unsuz lezzetleri deneyimleyebilirsiniz.

www.uslaakademi.com

Telefon: 0212 211 87 52

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in İyi Yedik

To Top