Connect with us

NN, meme kanseri farkındalığına karşı anlamlı bir örnekle çalışanlarını uyardı

Öne Çıkanlar

NN, meme kanseri farkındalığına karşı anlamlı bir örnekle çalışanlarını uyardı

NN, meme kanseri farkındalığına karşı anlamlı bir örnekle çalışanlarını uyardı

NN, meme kanserine sürpriz bir etkinlikle klarnet eşliğinde dikkat çekti

NN Hayat ve Emeklilik, çalışanlarında meme kanserine karşı farkındalık oluşturmak amacıyla renkli, eğlenceli ve bir o kadar da örnek olacak bir etkinliğe imza attı. Sürpriz etkinlikte, şirketin kanseri yenen Genel Müdür Yardımcısı Emine Sebilcioğlu, klarnet eşliğinde şarkı söyleyerek ‘erken teşhis hayat kurtarır’ mesajı verdi.

Çalışanlarına verdiği önemi ‘Önce Sen’ mottosuyla ilan eden NN Hayat ve Emeklilik, Meme kanseri farkındalık ayında, çalışanları için sürpriz bir etkinlik düzenlendi. Kadınların siyah, erkeklerin beyaz giyindikleri etkinlikte, NN Genel Müdürlüğü, pembe balonlar ile süslendi. Ofiste bir anda TRT Sanatçısı Mehmet Dağ’ın klarneti ile yorumladığı şarkıyı duyan NN çalışanları, şaşkınlıklarını gizleyemedi. Mehmet Dağ’ın klarnetine, şirketin Finanstan Sorumlu  Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu üyesi Emine Sebilcioğlu, Emel Sayın’ın ‘Rüyalar Gerçek Olsa’ şarkısıyla eşlik etti. 3 yıl önce yakalandığı meme kanserinden erken teşhis ile kurtulan Emine Sebilcioğlu, eğlenceli yorumuyla çalışanları coşturdu. Alkışlarla tempo tutan çalışanların ilk anda yaşadıkları şaşkınlık yerini eğlenceye bıraktı.

Sebilcioğlu, çalıştığı plazanın 4 katını ayrı ayrı turlayarak, iş arkadaşlarına kendi hikâyesinden örnek göstererek “erken teşhis hayat kurtarır” mesajı verdi. Sebilcioğlu’na destek veren NN’in genel müdür yardımcıları da ‘ihmal etme harekete geç’ diyerek kadın çalışanlara mamografi çektirmeleri konusunda tavsiyede bulundu. 

Emine Sebilcioğlu, “42 yaşımda tamamen bir tesadüf sonucu meme kanseri olduğumu öğrendim. Neyse ki çok erken bir evrede teşhis konuldu. Cerrahi müdahale akabinde radyoterapi ve halen devam eden hormon tedavisiyle 5 yıllık kritik sürecin 3 yılını geride bıraktım. Doktorum, bu hastalığın ‘kendini unutan kadın hastalığı’ olduğunu söylediğinde önemli bir gerçeğin farkına vardım. Tüm imkânlara sahip olmama rağmen, zaman ayırıp mamografi çektirmeyi 2 yıl boyunca ihmal etmiştim. Bu nedenle NN olarak her türlü sağlık imkânı olduğu halde kendi rutin muayenelerini ihmal eden arkadaşlarımızı harekete geçirebilmek; bu konuda bir farkındalık oluşturabilmek adına böyle bir yola başvurduk.” diye konuştu.

Yaklaşık 197 kadın çalışanın bulunduğu NN Hayat ve Emeklilik’te erkek çalışanlar da pembe kurdele takarak etkinliğe destek verdi.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Öne Çıkanlar

To Top