Connect with us

NN, Sparklab inovasyon departmanını kurdu

Neler Oluyor

NN, Sparklab inovasyon departmanını kurdu

NN Hayat ve Emeklilik, geleceğin sigorta ve varlık yönetimi şirketini bugünden yaratmak için Sparklab inovasyon departmanını kurdu.

NN Hayat ve Emeklilik, yeni nesil teknolojiler ile değişen insan davranışlarını daha yakından takip etmek ve bu değişimleri sigorta sektörüne hızla yansıtmak amacıyla Sparklab inovasyon departmanını kurdu. NN Group çatısı altından gerçekleştirilen Sparklab projesinin devamı niteliğinde olan departman, sigorta sektörünün de  altında konumlandırıldığı Fintech (Finans Teknolojileri) şirketleri ile  çalışarak geleceğin sigorta ve varlık yönetimi şirketini bugünden oluşturmayı amaçlıyor.

NN Group tarafından 2 yıl önce kurulan ilk inovasyon departmanı Sparklab Hollanda, startup ekosisteminde merkez ofisten ayrı bir lokasyonda çalışmalarını sürdürdü ve başta paylaşım ekonomisi trendini takip ederek hayata geçirdiği araç paylaşım uygulaması “Gappie” olmak üzere birçok başarılı projeye imza attı. Ofis içerisinde olmak yerine şirket dışında daha çok dışarıya dönük çalışan bir ekibin yarattığı katma değerin başarısının ardından NN Group, Türkiye’nin de içinde olduğu 5 ülkede daha 2017 sonuna kadar Sparklab departmanlarının kurulmasına karar verdi.

SparkLab Koordinatörü, Sevinç Ener

Yalın girişimin de sahiplenildiği tasarım odaklı düşünme modeli ile ilerleyen Sparklab Türkiye ekibi hiçbir projeyi uygulanabilir ya da uygulanamaz ayrımı yapmadan hızlıca prototip hazırlayarak test ediyor. Testlerinde başarısız olan çalışmalardan öğrendikleri  ile  potansiyel gördüğü projeleri ölçeklendirerek çalışmalarına devam ediyor. NN Hayat ve Emeklilik merkez ofisi dışında birçok serbest çalışan girişimci ile beraber ortak çalışma alanını paylaşan Sparklab ekibi, bu sayede hem farklı kaynaklardan beslenmeyi hem de daha hızlı ve esnek hareket edebilmeyi amaçlıyor.

NN Hayat ve Emeklilik Genel Müdürü Marius Popescu Sparklab ile ilgili düşüncelerini şu şekilde aktardı: “Türkiye’de Fintech’ler hızla büyüyor. 2016 yılında Türkiye’de girişimlere yapılan yatırımın 47 %’si Fintech şirketlerine yapıldı. NN Hayat ve Emeklilik olarak bu durumu sigorta ve emeklilik sektörü için fırsat olarak görüyoruz.  NN Group’un da desteği ile Sparklab yapısını daha çok startup ekosisteminde olacak şekilde kuruyoruz. Fintechler ile de daha çok dirsek temasında olup birlikte büyümeyi amaçlıyoruz. Bizimle iletişime geçmek isteyen girişimcileri ve yapılabilir ortak projeleri dinlemeye her zaman hazırız.”

NN Hayat ve Emeklilik CEO’su Marius Popescu

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Neler Oluyor

To Top