Connect with us

&NOW Business&Tech Week kapılarını açtı

Neler Oluyor

&NOW Business&Tech Week kapılarını açtı

8 Mayıs’ta başlayan ve 10 Mayıs’a kadar devam edecek olan &NOW Business&Tech Week, Pazarlama Zirvesi ile start verdi.

9 Mayıs tarihinde İnsan Kaynakları Zirvesi ile devam edecek olan &NOW’da Pazarlama ve İnsan Kaynakları Zirvelerinin yanı sıra Gamechangers Ödülleri, Future of Work Zirvesi, Dijital Liderlik Zirvesi, Be Digital Yönetim Fuarı, Rock&Tech Müzik Festivali, House of Talent Zirvesi gibi organizasyonlar da düzenlenecek. &NOW, 3 gün boyunca Volkswagen Arena ve Uniq İstanbul’da dünya çapında 232 konuşmacının yer aldığı 220 oturumda yaklaşık 5 bin katılımcıyı ağırlayacak.

Dünyanın lider isimlerinin bir araya geldiği ve geleceğin liderlerine yeni yetenekler kazandıracak &NOW ile iş dünyası gelecekle buluşma fırsatı yakalıyor. BCG, Garanti Bankası ve Vestel’in ana sponsorluğunda ‘i marketing’ konsepti ile hayata geçirilen &NOW Pazarlama Zirvesi’nin açılışını pazarlama gurusu Peter Fisk yaptı. Zirvenin ilk gününde 550 binin üzerindeki takipçisi ile LinkedIn tarafından pazarlama alanında bir numaralı isim olarak gösterilen Tom Goodwin, konuşmasında dijitalleşme çağında pazarlamanın önemine dikkat çekti.

Derin bir teknoloji devrimi geliyor

Yaşadığımız dönemi, ‘Orta dijital çağ’ olarak tanımlayan Goodwin, “Bizim çağımızda çok şey dijitalleşti ancak her şey değil. Hala kendi arabalarımızı kullanıyor, kendi işimizi kendimiz yapıyoruz. Teknoloji anlamında hayal kırıklıkları da yaşıyoruz. Güvenlik sorunları, ‘mavi ekran’ problemleri var” dedi. İnsanların tarih boyunca geçmişteki sistemleri geliştirerek yoluna devam ettiğinin altını çizen Goodwin şöyle devam etti: Ara bir dönemdeyiz. Derin bir teknoloji devrimi geliyor. Bizim yapmamız gereken fikirlerimizi bu derin teknolojinin çevresine inşa etmek… İşimizin insanlarla ilgili olduğunu, teknolojiyle alakalı olmadığını unutmamalıyız. Değişmeyen şeyleri unutmadan, değişenlere yoğunlaşmamak gerekiyor. İlham almak için ileriye yoğunlaşmamız gerekiyor. Günümüz teknolojisinde en zor şeyin ölçümleme olduğunu unutmamalıyız” dedi.

Dijitalde ‘Orta Çağ’ı yaşıyoruz

The Boston Consulting Group’un Kıdemli Eski Yönetici Ortağı, Medya ve Tüketici Ürünleri Grubu Kıdemli Küresel Danışmanı Antonella Mei-Pochtler yaptığı sunumda, “Dijitalde ‘Orta Çağ’ı yaşıyoruz. Orta Çağ’ın ardından ‘Aydınlanma Çağı’ gelir. Bütün pozitif gelişmelerin yaşandığı Aydınlanma Çağı’na hazır olacağız. Artık devir değişiyor. Geleneksel mecralar yerini yeni platformlara bırakıyor. Bu dönem fırsatlarla beraber geliyor” diye konuştu.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Neler Oluyor

To Top