Connect with us

Doğanın kıymetini bilen herkes Nayino Dağ Evi’ne bayılacak

Ordan Burdan

Doğanın kıymetini bilen herkes Nayino Dağ Evi’ne bayılacak

Yakında seyahat rotanızın ilk duraklarından biri olacak Nayino Dağ Evi ile şimdiden yakınlaşmaya hazır mısınız?

Nayino Dağ Evi Trabzon’un Akçabat ilçesindeki 7 odalı, yeni butik oteliniz.

Nayino’nun anlamı Rumca sevgili demek olsa da kapıları sadece sevgililere değil, herkese açık

Oteli ziyaretinizin ve sahipleri ile tanışmanızın ardından arkadaş grubunuzla birbirinize ”Ah işte ne güzel! Hem sevdikleri işi yapıyorlar, hem de doğa ile, insanlar ile iç içeceler.” diyeceksiniz, biz de diyoruz, demeye devam edeceğiz.

Otelin gerçek anlamda sahiplerinden, mimarlarından biri Selin Kadıoğlu Bulut. Ablamın çocukluk arkadaşı Selin’i kendimi bildim bileli, ablamı arkadaşlarından kıskandığım ilk anlardan beri tanıyorum.

Selin’in çok iyi bir iç mimar olarak elinin değdiği her projede yaratacağı farkı bilirsiniz. Trabzon’da gezdiğiniz bir kaç cool mekan arasında hangisinin  iç mimarisi Selin’e ait hemen anlarsınız.

Nayino Dağ Evi her ne kadar ilk olarak mühendis eşi ve çok yakın arkadaşı Aykut’un hayali olsa da biz yakın ve uzak çevremizde haberi şöyle duyurduk. ”Selin otel açmış” Oh beeee…

Hadi gidelim.

Şimdiden söyleyeyim, yılbaşında Nayino dolu çünkü biz geniş arkadaş grubumuzla oteli kapattık bile 🙂

Sizi yakından tanıyabilir miyiz?

Ben Selin Kadıoğlu Bulut; Trabzon’da doğdum, büyüdüm, okudum, evlendim ve sanırım bu şehirde öleceğim. 🙂

İç mimarım ve aktif olarak iç mimarlık yapıyorum. Çoğunlukla cafe/restoran ve iş yeri tasarlıyorum. Geçtiğimiz dönemlerde bir otel projesinde çalışma fırsatım oldu ve otel işletmenin ne kadar zor olduğunu gördüm.

O zamanlar daha Nayino’nun  “n”si bile yoktu ve bir gün otelimizin olacağı aklımın ucundan geçmiyordu. Aslında Nayino eşimin ve çocukluk arkadaşımın hayaliydi, ben sadece onların hayaline ortak oldum. Benim için başta sadece bir projeydi. İnşaat ilerledikçe, bir şeyler ortaya çıkmaya başladıkça işin rengi değişti ve Nayino’yu çok benimsedim.

Zaten Nayino öyle bir yer ki bi’ tarafıyla herkesin ruhuna dokunuyor.

Ruhlara çok iyi gelen Nayino Dağ Evi dünyamıza yeni girdi. İsminin anlamını ve hikayesini anlatabilir misiniz?

Bir yere isim bulmak gerçekten çok zor hele bir de sizin için bu kadar özel bir yer haline gelmişse iş daha da zorlaşıyor sanki. Çok düşünüyorsunuz, yerin ruhunu yansıtsın istiyorsunuz…

Nayino Rumca’da sevgili demek. Tüm sevgimizle ve enerjimizle inşa ettiğimiz bu yapıya “sevgili”den daha çok yakışacak bir isim olamazdı heralde. 🙂

O halde Nayino tam sevgililere göre diyebiliriz. Peki Nayino başka kimlere göre bir otel ve misafirlerine ne vaat ediyor?

Hayatımız anlamsız bir koşuşturma içinde su gibi akıp gidiyor. İnsanlar artık şehir hayatından uzaklaşmak, kendilerine ayırabildikleri kısıtlı zamanlarda doğada vakit geçirmek istiyor. Kısacası; doğa bize iyi geliyor. Son zamanlarda doğa/yayla turizminin artmasının nedeni de bu bence.

Nayino, herkese doğa ile baş başa kalmayı, doğayı seven ve huzurlu bir tatil isteyen herkese güzel bir tatil geçimeyi vaat ediyor.

Hemen yanı başımızda tüm görkemiyle Şahin Kayası var, bol oksijenden midir bilinmez ama ben Şahin Kayası’nın insandaki kötü enerjiyi yok ettiğine inanıyorum. Bu arada atlamadan söyleyeyim Nayino’da rakım 1300.

Nayino’ya gelip de tertemiz havayı içinize çektiğiniz ve doğanın sesine/sessizliğine ruhunuzu teslim ettiğiniz zaman, inanın kötü enerji diye bir şey kalmıyor.

Dünyanın en uzun ikinci mağarası olan Çal Mağarası’na 2 km uzaklıktayız. Nayino’ya gelmişken orayı da gezmelerini tavsiye ediyoruz misafirlerimize…

Biraz da otelin içinden bahsedelim. 🙂

Toplam 14 kişi kapasiteli 7 adet odamız bulunuyor. Bir dağ evi olduğumuz için insanların aklına ilk gelen şey ısınma… Bizim her odamızda petek mevcut, odalarımız minik ve kullanışlı bir şekilde dizayn edildiği için çok kolay ısınıyor. Yine her odada wc/duş mevcut. Özellikle Karadeniz’de bizimle aynı hizmeti veren çoğu işletmede bu imkan bulunmuyor, o yüzden söyleme gereği hissettim. 🙂 

Restoran/salon bölümündeki dekorasyon detayları, şömineyle bir bütün oluşturuyor ve daha ilk dakikadan itibaren ruhunuzu ısıtmaya başlıyor.

Sedire uzanıp ister kitap okuyabilir, isterseniz camdan manzaraya kendinizi teslim edebilirsiniz. Şöminede yanan ateşi izlerken çayınızı, kahvenizi ya da şarabınızı yudumlayabilirsiniz. 

Son olarak eklemeden geçemeyeceğim; biz gelen herkese bir aile ortamı sağlıyoruz. Misafirlerimizin kendilerini bir işletmede değil kendi evlerinde hissetmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Belki çok klişe gelecek size ama bu gerçekten böyle. Her gelen kişi bizim arkadaşımız olarak ayrılıyor Nayino’dan… Bence bu işi yapmanın en güzel yanı da bu. 

5 Sanırım yoga pilates kampları da olacak konsepti anlatabilir misiniz?

Biz ilk Şahin Kaya’sına keşif için çıktığımızda, bölgenin yoga inziva yeri için çok uygun olduğunu düşüdüm.Yoga/pilates yapan ve işlerinde çok iyi olan iki yakın arkadaşımla bu düşüncemi paylaştım. Onlardan da olumlu tepkiler alınca ilk kampımızı yaptık ve biz dahil herkes çok memnun ayrıldı. Bu memnuniyeti gördükten sonra yoga/pilates kampları için neler yapabileceğimizi düşündük. İlerleyen dönemlerde bununla ilgili güzel sürprizlerimiz olacak.

Karadeniz’de, yoga inziva yeri olarak Artvin/Macahel var ve bölgede çeşitli yoga kampları düzenleniyor. İnsanlar Trabzon Havaalanı’ndan 6 saat yol giderek bu bölgeye ulaşıyor. Nayino’ya ulaşım ise havaalanından bir saat sürüyor. Hem ulaşım kolay hem de muhteşem bir doğa… Ben Nayino’nun yoga/pilates severler için tercih edilen bir yer olacağına inanıyorum.

4 Yakında kanaat önderleri otele  gelmeye başlar gibi. ne düşünüyorsunuz gelsinler mi?

Biz herkesin Nayino’ya gelip mutlu, huzurlu ve arınmış ayrılmalarını istiyoruz. Gelen herkesin memnun ve  doğaya daha aşık ayrılması bizi mutlu ediyor.

O yüzden kanaat önderleri gelsin, yeni evliler gelsin, iş yaşamında bunalmışlar gelsin, emekliler gelsin, kıpır kıpır gençlerimiz gelsin, ruhu genç kalanlar gelsin… Kısacası doğayı seven ve kıymetini bilen herkes gelsin. 🙂

Nayino Dağ Evi Akçaabat Kayaüstü Yaylası/Trabzon Havaalanı’na 1 saat uzaklıktadır ve sadece konaklayan misafirlerine hizmet vermektedir.

☎️0505-241 79 86☎️

https://www.instagram.com/nayinodagevi/

https://www.facebook.com/nayinodagevi/

 

Continue Reading

More in Ordan Burdan

To Top