Connect with us

Zorlu PSM Sahnesinde Bu Hafta Neler Var?

Kültür & Sanat

Zorlu PSM Sahnesinde Bu Hafta Neler Var?

Zorlu PSM, bu hafta da renkli programıyla kapılarını açıyor. BKM, Zorlu PSM ve id ortak yapımı, yıldızlar geçidine sahne olan Alice Müzikali, Turkcell Sahnesi’ndeki temsillerine devam ediyor. PSM’nin sevilen prodüksiyonları Gerçek ve Damdaki Kemancı, tiyatroseverlerle buluşuyor. Zorlu PSM’nin kültür sanat dünyasında yoğun ilgiyle karşılanan yepyeni kulübü Touché; Kerem Görsev Trio ve Allan Harris’i, Alnıtemiz Stand Up’ı, Garanti Caz Yeşili Konserleri kapsamında Piatango ve solist Selmin Artemiz’i ağırlıyor. Vestel Gururla Yerli Konserleri’nde bu hafta sahneyi Türkiye rock sahnesinin efsane gruplarından Duman ve etkileyici yorumuyla Jehan Barburdevralırken; dünyanın en seçkin DJ’leri arasında gösterilen Boys Noize Turkcell Sahnesi’ne konuk oluyor. Turkcell Platinum Sahnesi, sadece Türkiye’nin değil dünyanın en ünlü piyanistlerinden Fahir Atakoğlu’nu; Zorlu Çocuk Tiyatrosu prodüksiyonu Hayal Çalan Cadı’yı; Hoş Sada kapsamında konser verecek Eda Karaytuğ’u; kahkaha dolu şovuyla Kaan Sekban’ı sevenleriyle buluşturuyor. Studio’nun programında ise üç gece üst üste sergileyeceği hafızalara kazınacak performanslarla Hooverphonic yerini alıyor.

 

GERÇEK // 22 ŞUBAT 2019 // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 20.30

Zorlu PSM ve Talimhane Tiyatrosu iş birliğiyle sahneye konan “Gerçek”, Şubat ayında da tiyatroseverlerin hafızalarına kazınacak performanslarla seyirci karşısına çıkıyor. Mehmet Ergen yönetmenliğinde sahnelenen oyunun oyuncu kadrosunda Kubilay Tunçer, Levent Üzümcü, Neslihan Yeldan ve Özge Özder bulunuyor.

 

KEREM GÖRSEV TRIO FT. ALLAN HARRIS // 22 – 23 ŞUBAT 2019 // touché // 21.30

Zorlu PSM’nin en yeni, ilham veren mekanı touché, caz müziğin yıldızlarını ağırlıyor.Türkiye’nin önde gelen caz piyanistlerinden Kerem Görsev; davulda Ferit Odman ve kontrbasta Kağan Yıldız’dan oluşan trio projesi ile Amerika’nın en güçlü vokallerinden Allan Harris eşliğinde dört gece üst üste sahneye çıkıyor.

 

 

 

VESTEL GURURLA YERLİ KONSERLERİ: DUMAN // 22 ŞUBAT 2019 // TURKCELL SAHNESİ “SAHNE ÜSTÜ AYAKTA” // 20.00

Rock müzik sahnesinin en sevilen gruplarından Duman, 22 Şubat akşamı Atlantis Yapım iş birliğiyle gerçekleşen Vestel Gururla Yerli Konserleri kapsamında Zorlu PSM’de! Konserlerine hız kesmeden devam eden grup, “Aman Aman”, “Seni Kendime Sakladım”, “Yanıbaşımdan” gibi kültleşen şarkılarını Turkcell Sahnesi’ne taşıyacak.

 

 

BOYS NOIZE, LOUSAHHH, RAITO // 23 ŞUBAT 2019 // TURKCELL SAHNESİ – SAHNE ÜSTÜ AYAKTA // 22.30

Berlin’in sihirbaz DJ’i Boys Noize, 23 Şubat’ta iddialı performansıyla Zorlu PSM’ye geliyor! Dünyanın en seçkin DJ’leri arasında gösterilen, güçlü sahne performansı ve yüksek enerjisiyle dikkat çeken, daha önce Depeche Mode, Daft Punk gibi efsanelerle de iş birliği yapan Boys Noize, Turkcell Sahnesi’ni dans pistine çevirecek. Boys Noize’a aynı gecetechno’nun yükselen isimlerinden Louisahhh, Carl Cox’un yeni keşiflerinden Raito ve eğlence dolu setiyle Deniz Kabu eşlik edecek.

ZORLU ÇOCUK TİYATROSU: HAYAL ÇALAN CADI // 23 – 24 ŞUBAT 2019 // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 12.00

Müziğin, dansın, sihrin bilimle temellendirildiği oyun Hayal Çalan Cadı, önyargılara dair eğitici bir hikayeyi keyifli bir anlatımla çocuklara sunuyor.

HOŞ SADA – EDA KARAYTUĞ // 24 ŞUBAT 2019 // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 20.30

“Hoş Sada” serisi kapsamında Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği sanatçıları Zorlu PSM’de seyirciyle buluşuyor. Her programda farklı bir soliste göz alıcı bir orkestranın eşlik ettiği “Hoş Sada”, 24 Şubat’ta Eda Karaytuğ ile devam ediyor.

 

KAAN SEKBAN SAÇMALAR // 25 ŞUBAT 2019 // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 20.30

10 yıl boyunca kurumsal hayatta bir plaza insanı olarak çalıştıktan sonra yurt dışında oyunculuk eğitimi alıp beyaz yakalı hayata veda eden Kaan Sekban, kendi odasından yaptığı talk şovları bir adım öteye taşıyarak seyirci karşısına çıkıyor ve plaza hayatından cast ajanslarına, beyaz yaka dramlarından sosyal medyadaki davranış bozukluklarına kadar kendine has üslubuyla saçmalıyor.

ALNITEMİZ STAND UP // 25 ŞUBAT 2019 // touché // 18.30

“Moral Bozukluğu ve 31”, Sezyum ile birlikte yaptığı “Sevginin Gücü” radyo programı, Berkun Oya ile yazdıkları ve büyük ses getiren “Son” ve Mazhar Alanson’lu “Küçük Hesaplar” projesi ile dikkatleri üzerine çeken Deniz Alnıtemiz, 25 Şubat’ta kahkaha dolu bir akşam için touché’ye konuk oluyor.

VESTEL GURURLA YERLİ: JEHAN BARBUR // 26 ŞUBAT 2019 // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 20.30

Müzik dünyasında kendine özgü bir yer edinen, çağdaş kadın ozan geleneğini güçlü yorumuyla sürdüren Jehan Barbur, 26 Şubat akşamı Atlantis Yapım iş birliğiyle gerçekleşen Vestel Gururla Yerli Konserleri kapsamında rotasını Zorlu PSM’ye çeviriyor. Etkileyici ses tonuyla gönüllere taht kuran sanatçı, Turkcell Platinum Sahnesi’nde sevenleriyle buluşacak.

ALICE // 26 – 27 – 28 ŞUBAT 2019 // TURKCELL SAHNESİ // 21.00

Lewis Carroll tarafından yazılan ve bugüne kadar 174 dile çevrilerek edebiyatın eşsiz eserlerinden biri olma özelliğine sahip “Alice Harikalar Diyarında”, Serdar Biliş’in yönetmenliğinde, Beyhan Murphy’nin koreografisi ile çağdaş bir müzikal uyarlaması olarak Zorlu PSM’de! “Alice” müzikalinde Serenay Sarıkaya “Alice” olarak, Ezgi Mola “Kraliçe”, Enis Arıkan “Tavşan”, Merve Dizdar “Kedi”, İbrahim Selim “Kral”, Şükrü Özyıldız ise “Şapkacı” rolü ile başrolleri paylaşıyor. Müzikal; BKM, Zorlu PSM ve id ortak yapımcılığında, dünya sahnelerinin büyük prodüksiyonlarına ev sahipliği yapan Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde izleyicisiyle buluşuyor.

 

GARANTİ CAZ YEŞİLİ: PIATANGO FT. SELMİN ARTEMİZ // 27 ŞUBAT 2019 // touché // 20.00

Modern Arjantin tangosunun yaratıcısı Astor Piazzolla’dan ilham alarak kurulan ve tango müziğini sıra dışı ve yepyeni bir bakış açısıyla yorumlayan Piatango, solist Selmin Artemiz eşliğinde Garanti Caz Yeşili Konserleri kapsamında 27 Şubat akşamı Touché’ye geliyor. Piatango, klasik tango melodilerini etnik ve modern tınılarla harmanladığı stiliyle özgün bir müzik ziyafeti sunmaya hazırlanıyor.

FAHİR ATAKOĞLU: SOLO PİYANO // 27 ŞUBAT 2019 // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 20.30

Başarısı pek çok uluslararası ödülle tescillenmiş ünlü piyanist ve besteci Fahir Atakoğlu, 27 Şubat tarihinde Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde! Değişik müzik kültürlerini bir araya getirirken Türkiye ile de etkileyici bir bağ kuran; özellikle senfonik çalışmaları ve film müzikleri ile yoğun ilgi gören sanatçı, Atlantis Records’un kurucusu Ahmet Ertegün tarafından Avrupa’nın günümüzdeki en önemli piyanist ve bestecilerinden biri olarak işaret edildi. Avrupa ve Amerika’da müzik festivallerinin aranan ismi haline gelen Atakoğlu, bu sefer rotasını İstanbul’a çevirecek.

 

HOOVERPHONIC // 27 – 28 ŞUBAT & 1 MART 2019 // STUDIO // 20.30

90’ların ortasında trip-hop’a kattıkları neşeli ve değişken tınılar ile adını duyuran Belçikalı topluluk Hooverphonic, 8 yıl aradan sonra Türkiye’ye geliyor.1995 yılında Alex Callier ve Raymond Geerts’in bir araya gelmesiyle kurulan topluluk, 23 yıllık kariyerlerine “Mad About You”, “Eden” ve “Amalfi” gibi listeleri alt üst eden başyapıtlar sığdırdı. “2 Wicky” adlı şarkılarının Bernardo Bertolucci’nin “Çalınmış Güzellik” filminde kullanılmasıyla dünya çapında üne kavuşan Hooverphonic, üst üste sergileyecekleri performanslarla Studio sahnesinde olacak.

DAMDAKİ KEMANCI // 28 ŞUBAT – 1 MART 2019 // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 20.30

Broadway’de en uzun süre sahnelenen 15 eserden biri olan Damdaki Kemancı müzikali, Talimhane Tiyatrosu iş birliğinde Zorlu PSM prodüksiyonuyla izleyicilerle buluşmaya devam ediyor. Değerli oyuncu Binnur Kaya ve devlet tiyatrolarının önemli isimlerinden Mehmet Ali Kaptanlar’ın başrollerini paylaştığı sevilen müzikal, kalabalık oyuncu kadrosuyla Şubat ayında da Zorlu PSM’de.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top