Connect with us

Zorlu PSM Sahnesinde Bu Hafta!

Kültür & Sanat

Zorlu PSM Sahnesinde Bu Hafta!

Zorlu PSM, bu hafta da ses getirecek konserlerden sezona damga vuran tiyatro oyunlarına uzanan birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Zorlu PSM’nin yoğun ilgi gören prodüksiyonları Bırak İçeri Gireyim, Gerçek, Gece Sempozyumu ve Damdaki Kemancı izleyici karşısına çıkıyor. Adeta yıldızlar geçidine sahne olan, BKM, Zorlu PSM ve id ortak yapımı Alice Müzikali, temsillerine devam ediyor. Turkcell Sahnesi İngiltere müzik sahnesinin büyüleyici seslerinden Tom Odell’e; Cihat Aşkın’ın “Türk Valsleri” projesine;mor ve ötesi’nin çok özel “Senfonik” performansına ve Vestel Gururla Yerli Konserleri kapsamında Yalın ve Duman’a kapılarını açacak. Romantik şarkıların sesi Jay-Jay Johanson; Royal Opera House Gösterimleri kapsamında Çaykovski’nin en iddialı operalarından Maça Kızı; Radyo Eksen’in sunumuyla, Nirvana Tribute Band’in katılımıyla gerçekleşecek Kurt Cobain Doğumgünü Kutlaması Studio’da olacak. Zorlu Çocuk Tiyatrosu prodüksiyonu Hayal Çalan Cadı, Turkcell Platinum Sahnesi’nde minik tiyatroseverlerle buluşacak.

BIRAK İÇERİ GİREYİM (LET THE RIGHT ONE IN) // 15 ŞUBAT 2019

Zorlu PSM’nin DOT iş birliğiyle hayata geçirdiği, Ajvide Lindqvist’in çok satan romanı ve senaryosunu da kaleme aldığı kült film “Let the Right One In”in sahne uyarlaması “Bırak İçeri Gireyim”, Turkcell Platinum Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluşuyor. Oyun, ilk olarak Jack Thorne tarafından Londra’da Royal Court Theatre için sahneye uyarlandı, seyirci ve eleştirmenlerden büyük ilgi ilgi gördü. Zorlu PSM prodüksiyonuyla, Murat Daltaban yönetmenliğinde sezon boyunca Zorlu PSM sahnesinde olacak.

 

 

 

 

JAY-JAY JOHANSON // 15 ŞUBAT 2019

Kendine özel bir incelikle türleri eriten, trip-hop, synthpop ve elektronik müziğin yenilikçi birleşiminde yer alan İsveçli şarkıcı ve söz yazarı Jay-Jay Johanson, Zorlu PSM’de sevenleriyle buluşuyor. Jay-Jay Johanson, şarkılarında yavaş yavaş tırmandırdığı downbeat, trip-hop ve electro-pop ritimleri ile adeta film-noir estetiğinde kendine has, imza sound’unu Studio’ya taşıyacak.

CİHAT AŞKIN “TÜRK VALSLERİ” // 15 ŞUBAT 2019

Bu toprakların kemancısı olarak işaret edilen keman virtüözü Cihat Aşkın, yeni albüm projesi “Türk Valsleri” ile 15 Şubat akşamı Zorlu PSM’ye konuk oluyor. Allaturca Music iş birliğiyle gerçekleşecek gecede aralarında Hakan Aysev ve Görkem Ezgi Yıldırım’ın da bulunduğu değerli konuklar sahnede olacak.

Mor ve ötesi SENFONİK // 16 ŞUBAT 2019

Zorlu PSM, 16 Şubat akşamı çok özel bir konsere ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Mor ve ötesi, geçtiğimiz sonbaharda ilk defa seyirciyle buluşturdukları “senfonik” projesiyle Turkcell Sahnesi’ne konuk oluyor. Hafızalara kazınacak bu performansta gruba şef Orçun Orçunsel yönetimindeki Avrasya Filarmoni Orkestrası ve şef Masis Aram Gözbek yönetimindeki Magma Filarmoni Korosu eşlik edecek.

ZORLU ÇOCUK TİYATROSU: HAYAL ÇALAN CADI // 16 – 17 ŞUBAT 2019

Müziğin, dansın, sihrin bilimle temellendirildiği oyun Hayal Çalan Cadı, önyargılara dair eğitici bir hikayeyi keyifli bir anlatımla çocuklara sunuyor.

 

ROYAL OPERA HOUSE GÖSTERİMLERİ: MAÇA KIZI // 18 ŞUBAT 2019

Çaykovski’nin en iddialı operalarından Maça Kızı (The Queen of Spades), Royal Opera House Gösterimleri kapsamında Zorlu PSM Studio ekranında. Maça Kızı, acı çeken bir sanatçının çarpıcı bir portresi ve gotik hikaye anlatımının sürükleyici bir örneği. Stefan Hemş yönetmenliğinde sanatseverlerle buluşuyor.

TOM ODELL // 18 ŞUBAT 2019

“Another Love” şarkısıyla listeleri alt üst eden İngiliz şarkıcı ve söz yazarı Tom Odell, Jubilee Road turnesi kapsamında yeniden Zorlu PSM’ye konuk oluyor. Büyük ses getiren ilk stüdyo albümünü 2013’te piyasaya süren genç yetenek, bu zamana kadar Elton John, Billy Joel ve Rolling Stones gibi isimlerlerle turneye çıktı. Geçtiğimiz sezonda Zorlu PSM’de duygusal melodileri ve büyülü sesiyle binlerce hayranına unutulmaz anlar yaşatan Tom Odell, yepyeni bir performansla Turkcell Sahnesi’nde olacak.

VESTEL GURURLA YERLİ KONSERLERİ: YALIN // 19 ŞUBAT 2019

Aşk şarkıları denince Türkiye müzik sahnesinde akla gelen ilk isimlerden Yalın, Atlantis Yapım iş birliğiyle gerçekleştirilen Vestel Gururla Yerli Konserleri kapsamında Zorlu PSM’ye geliyor. Sürprizlerle dolu bir konser hazırlayan sanatçı, konserde büyük ses getiren son teklisi “Sensiz Ben Ne Olayım”ın yanı sıra klasikleşen şarkılarını da sevenleri için seslendirecek.

GECE SEMPOZYUMU // 19 – 20 ŞUBAT 2019

Flaman Kraliyet Tiyatrosu yönetmenlerinden Mesut Arslan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu; Güven Kıraç, Derya Alabora, Serhat Kılıç ve Mert Fırat gibi usta oyuncuların rol aldığı Gece Sempozyumu, Türkiye’de daha önce eşi benzeri görülmemiş bir tiyatro deneyimi sunuyor.

 

RADYO EKSEN SUNAR: KURT COBAIN DOĞUM GÜNÜ KUTLAMASI “NIRVANA TRIBUTE BAND // 20 ŞUBAT 2019

Birçok eleştirmen tarafından gerçek Nirvana tecrübesine en yakın deneyim olarak nitelendirilen Nirvana Tribute Band, Kurt Cobain’i ve Nirvana’yı anmak için 20 Şubat’ta Studio’da! Performans öncesi ve sonrasında ise Radyo Eksen DJ’leri kabinin başında Kurt Cobain’in doğum gününü kutlayacak.

DAMDAKİ KEMANCI // 20 – 21 ŞUBAT 2019

Broadway’de en uzun süre sahnelenen 15 eserden biri olan Damdaki Kemancı müzikali, Talimhane Tiyatrosu iş birliğinde Zorlu PSM prodüksiyonuyla izleyicilerle buluşmaya devam ediyor. Değerli oyuncu Binnur Kaya ve devlet tiyatrolarının önemli isimlerinden Mehmet Ali Kaptanlar’ın başrollerini paylaştığı sevilen müzikal, kalabalık oyuncu kadrosuyla Şubat ayında da Zorlu PSM’de.

ALICE // 20 – 21 ŞUBAT 2019

Lewis Carroll tarafından yazılan ve bugüne kadar 174 dile çevrilerek edebiyatın eşsiz eserlerinden biri olma özelliğine sahip “Alice Harikalar Diyarında”, Serdar Biliş’in yönetmenliğinde, Beyhan Murphy’nin koreografisi ile çağdaş bir müzikal uyarlama olarak Zorlu PSM’de! “Alice” müzikalinde Serenay Sarıkaya “Alice” olarak, Ezgi Mola “Kraliçe”, Enis Arıkan “Tavşan”, Merve Dizdar “Kedi”, İbrahim Selim “Kral”, Şükrü Özyıldız ise “Şapkacı” rolü ile başrolleri paylaşıyor. Müzikal; BKM, Zorlu PSM ve id ortak yapımcılığında, dünya sahnelerinin büyük prodüksiyonlarına ev sahipliği yapan Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde izleyicisiyle buluşuyor.

VESTEL GURURLA YERLİ KONSERLERİ: DUMAN // 22 ŞUBAT 2019

Rock müzik sahnesinin en sevilen gruplarından Duman, 22 Şubat akşamı Atlantis Yapım iş birliğiyle gerçekleşen Vestel Gururla Yerli Konserleri kapsamında Zorlu PSM’de! Konserlerine hız kesmeden devam eden grup, “Aman Aman”, “Seni Kendime Sakladım”, “Yanıbaşımdan” gibi kültleşen şarkılarını Turkcell Sahnesi’ne taşıyacak.

GERÇEK // 22 ŞUBAT 2019

Zorlu PSM ve Talimhane Tiyatrosu iş birliğiyle sahneye konan “Gerçek”, Şubat ayında da tiyatroseverlerin hafızalarına kazınacak performanslarla seyirci karşısına çıkıyor. Mehmet Ergen yönetmenliğinde sahnelenen oyunun oyuncu kadrosunda Kubilay Tunçer, Levent Üzümcü, Neslihan Yeldan ve Özge Özder bulunuyor.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top