Connect with us

”Ot var” dediler geldik!

Neler Oluyor

”Ot var” dediler geldik!

Bu yıl 10.su gerçekleşen Alaçatı Ot Festivali farklı illerden gelen misafirlerin yine ilgi odağı oldu.

2019 pazı yılı olmasının rağmen diğer birçok otların da yer aldığı bu festival önümüzdeki senelerde de bayrağı elinden bırakacağa hiç benzemiyor. Farklı illerimizden ve farklı ülkelerden gelen turistler ile ortalama 1 milyon kişiye kucak açan Çeşmeliler bu sezona da yüzleri gülerek başladı.

Gelenlerin festivale olan ilgileri ve olumsuz hava şartlarına aldırmadan, isimlerini bile bilmedikleri otları tadıp alışveriş yapmaları çeşme halkını oldukça mutlu etti. Ben bile şevketi bostan tadının güzelliğinden habersizmişim yıllardır.

Daha önce katılmadıysanız önümüzdeki Ot Festivali için şimdiden hayatınızda yer açın bence. Esnafın güleryüzlülüğü, ilk gün gerçekleşen kortej yürüyüşü, gelen herkesin başlarına taktıkları çiçekler, yemek bölümündeki tatlı rekabetler, otlardan gelen enfes kokular…

Karabaş otundan arap saçına,sarmaşıktan enginara, naneden dağ kekiğine kadar arasıdığınız ne varsa, bildiğiniz ve bilmediğiniz onlarca ot çeşidi.. Çeşme aşığı olan biri olarak bu festivalde kendime bir kez daha hak verdim. Ayrıca bu enfes tatların ve mis kokuların yanısıra, kesin olarak sonuçlanmasa da Çeşme Belediye Başkanı seçilen Ekrem Oran, bu festivalle sezonun açılışını yaptıklarını tüm Çeşme severlere de duyurdu.

Konuşmasına devam eden Oran, “Biz bir efsane olan Uluslararası Çeşme Müzik Festivalini’de yeniden canlandırıyoruz. Eylül ayının sonunda tüm Türkiye’ye Uluslararası Çeşme Müzik Festivali’nin yeniden doğuşunu da müjdeleyelim.” sözleriyle bitirdi. Her sezona damgasını vuran tatil bölgesi bu sezona da hızlı bir giriş yaptı. Anlaşılan bu yaz da Çeşme’de müziğin sesi hiç kısılmayacak.

Continue Reading

1988 İstanbul doğumlu. Kültür Üniversitesi Radyo Televizyon mezunu. Yaşını soranlara ''30 yokum ama 29 varım'' demeyi tercih ediyor. Ciddi şekilde hayvanlara düşkünlüğü var. Dört patili her canlıyı kendi çocuğu zannediyor. Çok fazla rengi seviyo, hiçbir konuda karar veremiyor. Bu durum kendisini zaman zaman sinir etse de çevresini oldukça eğlendiriyo. En büyük hobisi eğlenmek. Her yerde Her durumda eğlenme gibi bir yeteneğe sahip. Herşeyle ilgili mutlaka bir fikri var ve gördüğü her şeyi kaleme dökmeye bayılıyor. :)

More in Neler Oluyor

To Top