Connect with us

Kredi Kartı Borcu Olanlar İçin Ziraat Bankası’nın Borç Yapılandırma Kampanyası

Öne Çıkanlar

Kredi Kartı Borcu Olanlar İçin Ziraat Bankası’nın Borç Yapılandırma Kampanyası

Ekonominin sıkıntılı bir süreçten geçtiği günümüzde herkesin gözü kulağı bankaların kredi borç yapılandırmalarında. Hükümetin verdiği kredi kartı yapılandırması müjdesi birçok kişiyi banka arayışına yönlendirse de Ziraat Bankası başlattığı uygulama ile büyük ilgi gördü. Peki Ziraat Bankası kredi kartı borcu yapılandırması nasıl yapılır? Bankanın borç yapılandırma şartları nelerdir?

Ziraat Bankası Borç Yapılandırma Kampanyası Özellikleri

Bankacılık mevzuatında meydana gelen değişiklik ile artık ihtiyaç kredisi borçlarına 60 aya kadar yeniden yapılandırma imkanı tanınıyor. Yapılan uygulamaya göre kredi kartlarına uygulanan 60 aylık yapılandırma ile anapara ve faiz gecikmeleri yapılandırma kapsamına alınmış oluyor.

Kredi borcunu ödemekte zorlananlar adına müjdeli bir haber olan kampanya için süreç vatandaş başvuruları ile başlayacak. Tavan olarak 60 aylık yapılandırma süresi esas alınan uygulamada 60 ayın altında bulunan yapılandırmalar da kampanyadan yararlanabilecek.

Ziraat Bankası ‘nın başlattığı kredi borç yapılandırma uygulamasına göre faiz 24 aya kadar yüzde 1.10, 60 aya kadar 1.20 olacak. Uygulamadan Ziraat bankasına kredi borcu olanlar yararlanabileceği gibi, başka bankalara borcu olan ve ödemekte zorlanan vatandaşlar da yararlanabilecek.

Ziraat Bankası Borç Yapılandırma Kampanyasından Kimler Yararlanabilir?

‘Birleştiren İhtiyaç Kredisi’ adı ile sunulan paket ile ilgili yapılan açıklamada vatandaşlar Ziraat Bankası’na başvuru yaparak yapılandırma hakkına sahip olabilecek. Yürürlüğe giren kampanya dahilinde, yapılandırmadan ihtiyaç kredilerinin anapara ya da faiz ödemelerini geciktiren herkes yararlanabilecek.

Ziraat Bankası Borç Yapılandırması tamamen talebe bağlı olmakla birlikte yönetmelik ile ilgili yetki, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda olacak. Kampanyanın henüz yasal mevzuata eklenen bir son tarihi yok. 12 Şubat tarihi ile borcunu yapılandırmak isteyen herkes Ziraat Bankası ‘na başvurabilir,  uygun vade seçenekleri ile kredi kartı borçlarını ödenebilir hale getirebilir.

Ziraat Bankası Borç Yapılandırma Kampanyası Şartları

Kredi kartı müşterisi olunan banka tarafından takibe alınmamış olma şartı bulunan kampanyaya vatandaşlar Ziraat Bankası şubelerine giderek başvurularını gerçekleştirebilir. Başvuru sırasında yanınızda kimlik belgesi ve gelirinizi gösteren bir belge bulundurarak Ziraat Bankası’ndan “birleştiren ihtiyaç kredisi” alabilirsiniz.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Öne Çıkanlar

To Top