Connect with us

Fashion Week Çizimlerle Nasıl Dijitalleşti?

Ordan Burdan

Fashion Week Çizimlerle Nasıl Dijitalleşti?

Yapı Kredi, 3 yıldır resmi sponsoru olduğu Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’u (MBFWI), modanın vazgeçilmez unsurlarından eskizlerle dijitalleştirdi.

Sosyal medyanın fenomen moda illüstratörlerinden Mustafa Soydan, Yapı Kredi için moda haftasında yaşananları kendi çizgileriyle özetledi.

27-30 Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen MBFWI’da merak edilen defileleri podyumdan dijital ortama taşıyan Soydan’ın çizimleri, Yapı Kredi Lounge’daki ekrana yansıtılarak davetlilerle paylaşıldı. Böylelikle moda camiası ve ziyaretçiler, Fashion Week’teki kreasyonları daha farklı bir perspektiften görme şansı yakaladı. Soydan kulislerde, stüdyo alanlarında ve etkinliğin diğer mekanlarında yaşananları da dijital ortamda illüstre etti.

Mustafa Soydan ayrıca Türkiye’nin dijital bankası Yapı Kredi’nin, Göz-ID teknolojisi başta olmak üzere, Yapı Kredi Mobil’de yer alan hayatı kolaylaştıran tüm özelliklerinin de çizimlerini yaptı. Bir moda illüstratörünün gözünden banka teknolojilerinin aktarılması, MBFWI’nın sıra dışı anlarından birine dönüştü.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Ordan Burdan

To Top