Connect with us

Geray Gençer Bir Ödül Daha Aldı!

Neler Oluyor

Geray Gençer Bir Ödül Daha Aldı!

Ödüllü kitap tasarımlarıyla yurt içinde ve yurt dışında yakından tanınan Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi Geray Gençer, New York’tan bir ödül daha aldı.

“Klasikler Serisi” tasarımları ödüle layık görüldü

New York Type Directors Club tarafından bu yıl 65’incisi düzenlenen iletişim tasarımı ve tipografi yarışmasının sonuçları açıklandı. Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi Geray Gençer, Doğan Kitap için hazırladığı ‘Klasikler Serisi’ tasarımları ile TDC yarışmasının ‘Kitap Tasarımı’ kategorisinde ‘Typographic Excellence’ ödülüne layık görüldü.

Bu yarışmada 10’uncu kez bu ödüle layık görülen Geray Gençer’in kitap tasarım çalışması, yarışmaya katılan 60 ülkeden 2 binin üzerindeki çalışma arasından seçildi. Gençer ödülünü Ağustos ayında New York’ta gerçekleştirilecek törende alacak. Yarışmada ödül alan çalışmalar 8 farklı ülkede sergilenecek.

Daha önce çeşitli reklam ajanslarında sanat yönetmeni olarak çalışan Geray Gençer’in tasarımları, ICOGRADA gibi köklü ve saygın uluslararası kurumların ortaklığıyla gerçekleşen bienaller kapsamında sergilendi. Gençer’in çalışmaları ayrıca Wilanów Poster Müzesi koleksiyonu ile Graphis ve New York Type Directors Club yıllığına da kabul edilmiş durumda. Geray Gençer’in daha önce 9 kez aldığı NY Type Directors Club yarışmasındaki ödüllerinin yanı sıra; GMK, AIGA, AGDA, Graphis ve Europen Design Awards organizasyonlarında da çeşitli ödülleri bulunuyor.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Neler Oluyor

To Top