Connect with us

Görsel ve işitsel bir evrene davet: “Hiçbir Şey Yerinde Değil”

Neler Oluyor

Görsel ve işitsel bir evrene davet: “Hiçbir Şey Yerinde Değil”

ENKA Sanat, yeni sezon programı kapsamında Çıplak Ayaklar Kumpanyası’nın “Hiçbir Şey Yerinde Değil” dans performansına ev sahipliği yapıyor. Dört dansçı ve bir müzisyen eşliğinde izleyicileri görsel ve işitsel bir evrene davet eden “Hiçbir Şey Yerinde Değil”, 22 Mart Salı akşamı ENKA Oditoryumu’nda izlenebilir.

“Hiçbir Şey Yerinde Değil” kayıp, yerinden edilme ve göç kavramlarını, çağdaş dans diliyle tartışmaya açıyor. Birbirine dönüşen, dokunan ve birbirinden kopan bedenlerin Ahmet Kenan Bilgiç’in canlı müziğiyle eş zamanlı ilerlediği bu performans, Kumpanya üyelerinin, süregelen göç kavramını hem dünya halkları, hem de kişisel tarihlerinden yola çıkarak damıttıkları bir dans gösterisini ifade ediyor.

Belfast Queens Üniversitesi’nden Profesör Ulrike M. Vieten’in daveti ve projenin ismine de ilham olan aynı adlı kitabın yazarı Nesrin Uçarlar’ın projeyi gerçekleştirme çabası ve iş birliğinin bir sonucu olan ‘Hiçbir Şey Yerinde Değil’, Çıplak Ayaklar Kumpanyası’nın teorik bağlamdan yola çıkan performans üretiminin örneklerinden biri olarak ENKA Oditoryumu’nda sahneleniyor.

Tarih: 22 Mart 2022, Salı
Yer: ENKA Oditoryumu
Saat: 20.30
Fikir ve Uygulama: Çıplak Ayaklar Kumpanyası
Dansçılar: Aslı Öztürk, Büşra Firidin – Duygu Güngör, Melih Kıraç, Mihran Tomasyan

TEK PERDE / 50 Dakika

Bilet Fiyatları: 90 TL / indirimli: 50 TL

Biletlere Biletix.com ve Biletix satış gişeleri ile ENKA Vakfı Ana Gişesinden ulaşılabilir.

 

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Neler Oluyor

To Top