Connect with us

Gün Olur, Alır Başımı Giderim

Ordan Burdan

Gün Olur, Alır Başımı Giderim

Orhan Veli şiirleri 11 Mart Pazartesi günü bir kez daha İş Sanat’ta sanatseverlerle buluşuyor.

“Garip” akımının öncülerinden olan Orhan Veli (1914-1950), ölçüsüz ve uyaksız, söz sanatlarının yer almadığı, önceki şiir anlayışına ilişkin şiirsel öğelerin kullanılmadığı, yalın bir yapı içinde akla yönelen şaşırtıcı ve yergisel şiirler yazdı. Konu bakımından daha çok sıradan insanın gündelik sorunlarını işledi. Sonraki şiirlerinde halk şiiri ve halk türküsünün etkisinde kaldı; folklorik özellikleri kullanarak daha çok doğa sevgisini yazdı. Tematik bir bütünlük içinde hazırlanan ve müzikle şiirin iç içe geçtiği “Gün Olur, Alır Başımı Giderim” adlı dinletide, Orhan Veli’nin şiirlerini Metin Belgin okuyacak ve Serdar Yalçın’ın, şairin şiirlerinden bestelediği yedi eseri de Deniz Erdoğan Likos ve Zafer Erdaş seslendirecek.

“İstanbul şairi” Orhan Veli’nin dizelerinin izleyicilerle buluşacağı “Gün Olur, Alır Başımı Giderim” başlıklı dinleti için, 11 Mart Pazartesi günü, genç izleyicilerin gösterdiği yoğun ilgiden dolayı öğrencilere özel 17.00’de ve ardından 20.30’da olmak üzere iki ayrı seans düzenlenecek.

Dinleti ücretsizdir. Yerler numarasız ve salon kapasitesiyle sınırlıdır.

Metni Düzenleyen: Atilla Birkiye
Müzik Direktörü ve Piyano: Serdar Yalçın
Sahneye Uygulayan: Mehmet Birkiye
Şiirler: Metin Belgin
Şarkılar: Deniz Erdoğan Likos
Bas: Zafer Erdaş
Gitar: Ferhat Ferat
Perküsyon: Engin Gürkey
Klavye: Kubilay Sezerel
Bas Gitar: Nezih Yeşilnil

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Ordan Burdan

To Top