Connect with us

İşte 10 Dakikada Özgüven Arttırmanın Yolları

Öne Çıkanlar

İşte 10 Dakikada Özgüven Arttırmanın Yolları

Özgüveninizin yeterince yüksek olduğunu düşünmüyorsanız sakin olun, şimdi 10 dakika içinde özgüven arttırmanın yollarını birlikte inceleyeceğiz.

Evet yanlış duymadınız sadece 10 dakika.

Kendinizi daha iyi hissetmek için artık saatlerce ya da günlerce beklemenize gerek yok. Araştırmalara göre özgüveninizi arttırma sürecinde yola koyulmanız için, gün içinde kendinize ayırmanız gereken iki önemli zaman dilimi var: gece yatağa gitmeden önce ve sabah kalktığınızda.

Tek yapmanız gereken yatağa gitmeden önce ve uyandığınızda günlük tutmak.

Uyumadan önce tuttuğunuz günlükte kendinizle tamamen samimi olun. O gün içinde tatlısından acısına neler yaşadığınızı yazın.

Size güç veren şeyleri yazın. Bu süreç günü değerlendirmeniz, size iyi ve kötü etkide bulunan her şeyi değerlendirmeniz için iyi bir fırsat.

Pozitif tutumunuzla, bir sonraki günün nasıl geçmesini istediğinizi yazın. Sonraki günün güzel geçeceğine inanın ve kendinizi her olayın üstesinden gelen günün başrol oyuncusu olarak hayal edin.

Uyandıktan sonra yeniden günlüğünüzü yazmaya koyulun. Kendinize hedeflerinizi, hayallerinizi, gün içinde odaklanmanız gereken şeyi, kim olduğunuzu, kime ulaşmaya çalıştığınızı hatırlatın.

Kendinizi Tanımak Özgüveninizi Yükseltecek.

Tüm bu yazdıklarınız, hedeflerinizi tekrar gözden geçirmenize, çizginizi korumanıza ve güne kararlı, gözü pek başlamanıza yardımcı olacak. Pozitif başladığınız bir gün, pozitif devam edecek.

Günlük tutmak için kendinize yatağa gitmeden önce 10 dakika ve uyandıktan sonra 10 dakika ayırın.

Özgüveninizi tamamen yükseltmek için bu alışkanlığa bir süre devam etmeniz gerekebilir. Fakat 10 dakika içinde güveninizi arttırabileceğinizin bilimsel bir gerçek olduğunu unutmayın.

10 dakika’da özgüveni arttırma hilesi hakkında neler düşünüyorsunuz? Bu hileyi deneyecek misiniz? Yorumlarda düşüncelerinizi bizimle paylaşın!

Kaynak: http://bit.ly/2RlcJAh                

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Öne Çıkanlar

To Top