Connect with us

Tekrar Tekrar İzlemeye Doyamayacağınız 7 Unutulmaz Film

Öne Çıkanlar

Tekrar Tekrar İzlemeye Doyamayacağınız 7 Unutulmaz Film

Tekrar tekrar oynasa, sabahtan akşama kadar da izlesek yine doymayız, yine doymayız…

İşte sizler için seçtiğimiz 7 unutulmaz film.

Back To The Future (Geleceğe Dönüş Serisi 1985 -’89 -’90)

Bizi sahip olacağımız gelecek ile ilgili harika hayallere sürükleyen, döneminin ses getiren ve kısa sürede kült film kategorisine yükselmiş filmi tabii ki de Geleceğe Dönüş Serisi… Hangimiz 2015 yılına geldiğimizde uçan kaykaylarımızın olmasını hayal etmedik ki, hep çılgın bilim adamı Dr. Brown ile Marty’nin yüzünden!

Forrest Gump  (1994)

Geleceğe Dönüş Serisi ile yüreklerimizde taht kuran yönetmen Robert Zemeckis’ten bir unutulmaz film daha… Forrest Gump! Zekâ geriliği ve asperger sendromundan muzdarip ama üstün atletik yeteneklere sahip Forrest’ı izlerken, siz de arkasından “Run Forrest Run” diye bağıracaksınız. Forrest koşacak, koşacak ve sizi Amerika’nın 50li ve 70li yıllarına götürecek. Ve unutulmaz hayat dersleri çıkarmanızı sağlayacak, unutmayın “hayat, bir kutu çikolata gibidir, içinden ne çıkacağı hiç belli olmaz.”

A Beautiful Mind (Akıl Oyunları 2001)

Zamanın ötesinde bir zekâ, hastalıklı bir beyin ile birleşirse? Nobel ödüllü matematikçi John Nash’in gerçek hayat öyküsüne yakından bakacağımız bu film, bizi delilik ile dâhilik arasında gidip gelen ama sonunda oradan çıkmayı başaran John Nash’in çalkantılı akademik ve özel yaşantısına götürüyor. Oyun teorisini keşfetme hikâyesi ise başlı başına bir film olabilecek cinsten!

Eternal Sunshine of the Spottless Mind (Sil Baştan 2004)

Aşk hiç bu kadar güzel sorgulanmamıştı… Romantik filmlere sıra dışı ve tahmin edilemez bir hava katan bu hikâyede; Clementine ve Joel’in aşklarına, sıra dışı kararlarına ve her zaman aşkın mı galip geldiği sorusuna bambaşka bir bakış açısıyla bakıyoruz. Bugün yine oynasa yine ilk seferki gibi heyecanla ve şaşkınlıkla izleriz. “Birini aklınızdan silebilirsiniz, ama onu kalbinizden atmak başka bir hikâyedir…”

FILE – In this undated promotional file photo released by Focus Features, actors Kate Winslet, left, and Jim Carrey are seen in a scene from the film “Eternal Sunshine of the Spotless Mind.” (AP Photo/Focus Features, David Lee, File)

The Green Mile (Yeşil Yol 1999)

Dev cüssesinde bir çocuğun saf kalbini taşıyan siyahî idam mahkûmu John Coffey ile onu son yolculuğuna uğurlayacak olan gardiyan Paul’un gün geçtikçe gelişen arkadaşlıklarına tanık olurken, bu filmi unutulmaz kılan devin, iyilik ve mucize dolu dünyasına dalıyoruz. Hayatın yorduğu bu adamın hikâyesini izlerken bırakın gözyaşlarınız aksın…

Brave Heart (Cesur Yürek 1995)

Hepimizin yüreklerini söküp alan bir bağımsızlık filmi! Mel Gibson’ın hayat verdiği William Wallace karakteri, İskoçya’nın bağımsızlık mücadelesinde başı çekiyor, İngilizlere tanınan ilk gece hakkının işlendiği film trajik ama bir o kadar da destansı kareleri ile hepimizin hafızasında tazeliğini koruyor ve unutulmaz filmler listesinde olmayı sonuna kadar hakediyor.Yüzünüze mavi savaş boyalarınızı sürün ve bu destansı maceraya hazır olun!

Arabesk (1988)

Sevip de kavuşamamak aynı zamanda hem bu kadar hüzünlü, hem de bu kadar komik olmamıştı. Sinema tarihimizin ilk absürt komedi örneklerinden olan Arabesk filmi, gerek devasa oyuncu kadrosu gerek de bazen filmin önüne geçen unutulmaz müzikleri ile tekrar ve tekrar izlenmeyi sonuna kadar hak ediyor.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Öne Çıkanlar

To Top