Connect with us

Sinema Dünyasının En Karizmatik 7 Karakteri

Kültür & Sanat

Sinema Dünyasının En Karizmatik 7 Karakteri

Karşınızda Hollywood’un ve sinema dünyasının en karizmatik aktörleri!

ROBERT DE NIRO

Unutulmaz filmlere imza atan her filmin oyuncusu… Bugüne kadar dramdan, komediye, polisiyeden aksiyona her türlü filmde harikalar yaratan Robert De Niro, kuşkusuz Hollywood’un en karizmatik aktörlerinden biri… Geçirdiği bir nebze zorlu ve yalnız çocukluğun ve bir kısmı sokak çeteleriyle geçmiş erken gençliğin, Hollywood’un unutulmaz karakterlerine imza atmasına yardımcı olduğu bir gerçek…

AL PACINO

Hollywood’un ve dünyanın sayılı baş aktörlerinden biri olan Al Pacino, 17 yaşında okuldan ayrılıp hamallıktan postacılığa, kapıcılıktan ayakkabı boyacılığına kadar birçok işte çalıştı. Broadway başarılarını ona Hollywood kapısını açan Baba filmi takip etti ve kariyerinde 8 kez Oscar’a aday olup Kadın Kokusu filmi ile Ocsar’a kavuştu. Ve hepimizde iz bırakan Yaralı Yüz, Köpeklerin Günü  ve Köstebek gibi harika filmlere ve unutulmaz karakterlere imza attı.

SEAN PENN

Gelelim Hollywood’un uslanmayan asi çocuğu Sean Penn’e… Süper 8 denilen kameralarla çocukken başlayan film çekme merakı onu oyunculuğa ve yönetmenlik kariyerine götürmüştür. Aktivist yönü ve sivri dili ile kendinden çokça söz ettiren Sean Penn, hayat verdiği karakterlerle özdeşleşmesi ve adeta her filmde oyunculuğun tarifini yeniden tanımlamasıyla tanınıyor. Kralın Tüm Adamları filmindeki başarılı tiratları ile bizim gönlümüzün efendisi olsa da hepsi birbirinden inanılmaz Ölüm Yolunda 21 Gram, Carlito’nun Yolu ve Milk gibi daha nice efsanevi filmlere imza atmıştır.

JAMES DEAN

Tüm bir dönemin idolü, şimdi gıpta ile izlediğimiz çoğu aktörün oyunculuğa başlama sebebi, işte geçtiğimiz yüzyılın belki de en karizmatik aktörü James Dean! Hollywood’dan, çok az filmde oynayarak bu kadar büyük kitleleri etkileyen bir aktör daha gelip geçmemiştir. 24 yaşında bir efsaneyken ölen James Dean hala gençlerin ikonu olmayı başarabiliyor hem de sadece 3 film ile Cennetin Doğusu, Asi Gençlik ve Devlerin Aşkı…

JACK NICHOLSON

Hollywood’a adını sadece altın harflerle değil aynı zamanda kendine münhasır gülüşü, mimikleri ve her aktöre nasip olmayacak hepsi birbirinden kült filmlerle yazdırmış olan Jack Nicholson! Elbette listemizin onur konuklarından… Guguk Kuşu, Cinnet, Postacı Kapıyı İki Kez Çalar, Köstebek, Schmidt Hakkında, Benden Bu Kadar ve Batman gibi pek çok filmle hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip.

JOHNNY DEPP

Her zaman birbirinden uzak karakterleri yansıtmayı seçen ve her seferinde bunda başarılı olan birçok defa yaşayan en seksi erkek seçilen Johnny Depp, karakterlerine kattığı kendine has tavırları ile onları filmden bir adım öteye taşımayı her zaman çok iyi yapmıştır. Ondan filmleri ile değil, hayat verdiği karakterleriyle bahsetmek çok daha doğru olacaktır. Onu Edward Scissorhands olarak makas elleriyle, koskocaman şapkasıyla Mad Hatter olarak, tüm zamanların tartışmasız en süper korsanı Jack Sparrow ile ve sayısız Tim Burton filminde oynadığı enfes ve sıra dışı karakterlerle tanıdık. Bizi şaşırtacağın daha nice filmler çekmen dileğiyle sevgili Johnny Depp…

JOHN MALKOVICH

Gerçek bir üstatla kapanışı yapalım. Tehlikeli İlişkiler filmi ile hem gönlümüze hem de Hollywood’a taht kuran John Mlakovich. Tamamıyla kendine has bir hayran kitlesine sahip bu mütevazi aktör; gerek herkesi kendine hayran bırakan ses tonu gerek psikopat rolleri kusursuz yansıtma şekliyle her zaman kendinden söz ettirdi. John Malkovich Olmak, Demir Maskeli Adam, Con Air ve Güneş İmparatorluğu gibi filmlerle hala akıllarda yer etmeyi başarıyor.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top