Connect with us

IMDB Puanı En Yüksek 10 Film

Kültür & Sanat

IMDB Puanı En Yüksek 10 Film

Filme karar vermeden önce IMDB puanına bakanlar buradaysa, başlıyoruz! İşte IMDB Puanı En Yüksek 10 Film

THE SHAWSHANK REDEMPTION / ESARETİN BEDELİ – 1994

9,2 imdb

Stephen King uyarlaması bu başyapıt tabii ki de listenin ilk sırasında! Yönetmenliğini Frank Darabont’un yaptığı, başrollerini ise Morgan Freeman ve Tim Robbins’in paylaştığı bu kült filmde, en büyük rol “umut”un…

THE GODFATHER / BABA – 1972
9,2 imdb

Corleone ailesiyle tanışmayan yoktur herhalde, üçlemenin ilk filmi imdb puanı listesine ikinci sıradan giriyor. Al Pacino’ya  mı, Marlon Brando’ya mı yoksa bu harika hikâyenin yaratıcısına mı övgü düzsek karar veremiyoruz. Ama kendisinden sonra gelen birçok filme, kitaba ve diziye ilham olan bu başyapıtı sakın kaçırmayın!

THE GODFATHER II / BABA 2 – 1974
9,0 imdb

Baba serisinin ikinci filmi de listeye hemen ilk filmden sonra yerleşerek, bu üçlemenin ne kadar güçlü olduğunu bir kez daha hatırlatıyor. İtalyan mafya dünyası daha nasıl mı güzelleşebilir?  Robert de Niro ile tabii ki de…

DARK KNIGHT / KARA ŞÖVALYE – 2008
8,9 imdb

Christopher Nolan dünyasında geçen bu Batman filmi, aynı zaman da unutulmaz bir Joker performansı sergileyen Heath Ledger ile imdb’nin en yüksek puan alan filmler listesine girmese üzülürdük.  Aksiyonda kalite arayanların ilk tercihi olacaktır.

12 ANGRY MEN / 12 ÖFKELİ ADAM – 1957
8,9 imdb

1957 yapımı siyah-beyaz ve tek mekânda geçen bu film nasıl oldu da mı listeye girdi? Yoksa siz de filmdeki 3. jüri gibi önyargılı mısınız? Babasını öldüren 18 yaşındaki gencin davasındaki 12 jüriye biraz daha yakından bakmaya ne dersiniz?

SCHINDLER’S LIST / SCHINDLER’İN LİSTESİ – 1993
8,9 imdb

Steven Spielberg klasiği olan bu film, tarihin utanç dolu bir döneminde Yahudi işçileri kurtaran Oskar Schindler etrafında dönüyor. Bu rahatsız edici film, Yahudi soykırımını en etkili anlatan örneklerden biri…

PULP FICTION / UCUZ ROMAN – 1994
8,9 imdb

Oyunculardan, müziklere; mekânlardan çekiliş tekniğine kadar tam bir Tarantino filmi, yani Tarantino’suz bir liste olamazdı elbette…

THE LORD OF THE RINGS / YÜZÜKLERİN EFENDİSİ (KRALIN DÖNÜŞÜ) – 2003
8,9 imdb

“Dünya’da iki çeşit insan vardır; Yüzüklerin Efendisini okuyanlar ve okuyacak olanlar” bu kadar güçlü bir kitabın filmi de Peter Jackson sayesinde en az kitabı kadar güçlü oldu. Ama gerek görsel efektleri gerekse de hikâyenin bağlayıcı sonu ile 3’lünün favori filmi Kral’ın Dönüşü oldu.

IL BUONO, IL BRUTTO, IL CATTIVO/ İYİ, KÖTÜ VE ÇİRKİN – 1966
8,8 imdb

Gelmiş geçmiş en iyi western filmi olması ve büyük ustaların oyunculukları ile bu film hala tüm dünyaya ilham olmaya devam ediyor. Müziklerinden ve çarpıcı son bakışma sahnesinden bahsetmezsek olmazdı.

FIGHT CLUB / DÖVÜŞ KULUBÜ – 1999
8,8 imdb

Sinemada adeta yeni bir dönem açan Fight Club filmi, size  yaşam felsefenizi sorgulatacak. Dikkat! Bu bir uyarıdır! Dövüş Kulübünün birinci kuralı: Dövüş kulübü hakkında konuşmayacaksınız! Artık uyarıldın!

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top