Connect with us

Küçük Prens 80. yaşında sahnede

Kültür & Sanat

Küçük Prens 80. yaşında sahnede

Kültür, sanat ve eğlencenin yaşam merkezi DasDas, yeni prodüksiyonu ‘Küçük Prens’i tiyatroseverlerle buluşturdu. Bu yıl 80. yaşını kutlayan Antoine de Saint-Exupéry’nin ölümsüz başyapıtı ‘Küçük Prens’ yepyeni bir uyarlama ile dün prömiyerini DasDas’ta gerçekleştirdi.

Yıllardır dünyanın en çok satan kitapları arasında yer alan Antoine de Saint-Exupéry’nin ‘Küçük Prens’i DasDas’ta yeniden hayat buldu. Tüm dünyada 400 milyon kişi tarafından okunmuş ve her yıl katlanarak okur sayısına yenileri eklenen zamansız eserin oyununu Kayhan Berkin sahneye koyarken, Küçük Prens karakterini canlandıracak isim uzun süren oyuncu seçmeleri sonucunda belirlendi. Taha Tegin Özdemir’in ‘Küçük Prens’e hayat verdiği oyunun kadrosunda Deniz Işın, Doruk Şengün, Kenan Ece yer alıyor. 19 Kasım Pazar günü gerçekleşen prömiyerin biletleri günler öncesinde tükenirken oyun sonrası tüm ekip tebrikleri kabul etti.

Hikayesiyle çok geniş bir yaş aralığında hayranlık uyandıran ‘Küçük Prens’, çocukları ve yetişkinleri 03-10-17 Aralık’ta yeniden kendi dünyasına DasDas’ta dahil etmeye devam edecek. Şimdi gökyüzünde kaybolmanın, yıldızlarla dostluk kurmanın ve Küçük Prens’le tanışmanın tam zamanı…

Küçük Prens
Künye:
Yazan: Antoine de Saint-Exupéry
Yöneten: Kayhan Berkin
Dramaturg: Ferdi Çetin
Dekor Tasarım: Merve Yörük
Işık Tasarım: Cem Yılmazer
Kostüm Tasarım: Nihal Kaplangı
Kostüm Asistanı: Serna Akaçça
Afiş Tasarım: Ethem Onur Bilgiç
Oyun Asistanları: Elçin Işığan, Işıl Yılmaz
Oyuncular: Deniz Işın, Doruk Şengün, Kenan Ece, Taha Tegin Özdemir

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top