Connect with us

Lüleburgaz İnovasyon Merkezi Kapılarını Açıyor

Ordan Burdan

Lüleburgaz İnovasyon Merkezi Kapılarını Açıyor

2017-2021 Stratejik Planı çerçevesinde her yılı farklı bir temalı yıl olarak belirleyen Lüleburgaz Belediyesi, 2018 yılını ise İnovasyon ve Tasarım yılı ilan etti. Belediye bu bağlamda, Trakya Bölgesi’nde kurduğu girişimcilik ekosistemini güçlendiriyor. Ektiği girişimcilik tohumlarının yeşererek tüm Türkiye’de dallanıp budaklanmasını hedefleyen Lüleburgaz Belediyesi, hayata geçirdiği Lüleburgaz İnovasyon Merkezi LİMER’in kapılarını herkese açıyor.

2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı kapsamında inovasyon, tasarım ve girişimcilik alanlarında çok sayıda organizasyona imza atan Lüleburgaz Belediyesi, genç girişimci ve girişimci adaylarını destekleme amacıyla Lüleburgaz İnovasyon Merkezi’ni (LİMER) kurdu. Sürdürülebilirlik ilkesi doğrultusunda yenilikçi bir bakış açısı benimseyen girişimcilere kucak açan LİMER, ülkenin dört bir köşesinden başvuruları kabul ediyor.

LİMER, girişimcilere desteklerini sunmaya hazır

Yolculuklarının başındaki girişimci ve girişimci adaylarını sundukları ücretsiz hizmetler ile destekleyen Lüleburgaz İnovasyon Merkezi (LİMER), girişimcilerin kariyerlerinde önemli bir adım atmalarına zemin hazırlıyor. Girişimlere ücretsiz eğitim ve ofis gibi avantajlar sağlayan LİMER kapsamında küresel girişimcilik network’üne erişim, mentorluk, partnerlik, ortak çalışma alanı ve hızlandırma programları gibi hizmetler sunuluyor. Böylelikle girişimcilik ekosistemine yeni oyuncular kazandırmaya hazırlanan LİMER sayesinde genç girişimler büyüyerek güçleniyorlar.

Bunun yanı sıra ekibiyle beraber sakin bir ortamda çalışma imkanı arayan girişimciler, LİMER Camp programıyla çalışmalarına odaklanabiliyorlar. Girişimcilik network’üne dahil olarak ortak paydada buluşabileceği girişimciler ile bağlantı kurmak isteyenleri ise LİMER Nights aktiviteleri bekliyor. Üstelik girişimcilik sektörünün önde gelen isimleri, LİMER Talks etkinlikleri kapsamında tek çatı altında toplanarak değerli tecrübelerini paylaşıyorlar.

Değerli iş fikirlerine sahip girişimciler, LİMER’in sağladığı avantajlar ile hayallerini gerçekleştirme fırsatı yakalıyor. LİMER kapsamında sunulan ayrıcalıklardan yararlanmayı isteyen girişimci ve girişimci adayları, başvurularını https://limer.info/adresi üzerinden gerçekleştirebilirler.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Ordan Burdan

To Top