Connect with us

‘Saatleri Ayarlama Enstitüsü’ oyununa Orhan Pamuk’tan büyük övgü

Neler Oluyor

‘Saatleri Ayarlama Enstitüsü’ oyununa Orhan Pamuk’tan büyük övgü

Ahmet Hamdi Tanpınar’ın ölümsüz eseri ‘Saatleri Ayarlama Enstitüsü’, Serkan Keskin’in onlarca surete büründüğü oyunculuk şöleni ve Serdar Biliş’in yönetmenliği ile geçtiğimiz günlerde prömiyerini Maximum Uniq Hall’da gerçekleştirdi. İlk oyunun izleyicileri arasında bulunan Orhan Pamuk prömiyer sonrasında oyunla ilgili düşüncelerini paylaştı.

Doğu ve batı, eski ve yeni, geleneksel ve modern kutupları arasında salınıp duran Ahmet Hamdi Tanpınar’ın zamansız eseri ‘Saatleri Ayarlama Enstitüsü’, Serdar Biliş’in yönetmenliğinde dev bir prodüksiyonla tiyatroseverlerle buluştu. Sinema ve tiyatronun iç içe geçtiği çağdaş bir uyarlama ile aylar süren çalışmaların sonucunda izleyicilerle buluşan oyunda onlarca surete tek başına bürünen Serkan Keskin performansıyla büyük beğeni topladı ve dakikalarca ayakta alkışlandı. Kendisini ayakta alkışlayanlar arasında bulunan Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk, prömiyer sonrası oyunla ilgili övgü dolu yorumlar yaptı ve kuliste ekibe tebriklerini iletti.

Pamuk oyunla ilgili şu yorumlarda bulundu:

“Çok şahane ve güzeldi, bir şiirdi. Bir daha görmeye geleceğim. Herkesin de gelmesini görmesini istiyorum. Uzun yıllar Türkiye’de bu kadar güzel bir metin, uyarlama ve atmosfer yaşamadım. Çok mutluyum, bunu seyretmekle sarhoş oldum.”

Serdar Biliş’in uyarlayıp yönettiği ‘Saatleri Ayarlama Enstitüsü’ 27 ve 28 Nisan’da, 03 ve 04 Mayıs tarihlerinde Maximum Uniq Hall’da yeniden sahnelenecek.

Tiyatro ve sinema arasında hibrid bir dünyanın tasarlandığı oyunun görüntü yönetmenliğini Ahmet Sesigürgil, sahne ve dekor tasarımını Gamze Kuş üstlenirken müziklerinde Tuluğ Tırpan imzası yer alıyor.

Saatler Kolektif’in yapımını üstlendiği oyunun Nisan ve Mayıs ayı biletleri Biletix’te satışta…

 

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Neler Oluyor

To Top