Connect with us

‘Cyrano’ DasDas’ta yeniden hayat buldu

Kültür & Sanat

‘Cyrano’ DasDas’ta yeniden hayat buldu

Edmond Rostand’ın unutulmaz eseri ‘Cyrano’ DasDas’ta yeniden hayat buldu. Bülent Emin Yarar’ın Cyrano’ya hayat verdiği oyunun prömiyeri gerçekleşti.

DasDas’ın yeni prodüksiyonu ‘Cyrano’ Ahmet Sami Özbudak’ın yönetmenliğinde, dikkat çekici, farklı yorumuyla ilk kez tiyatroseverlerle buluştu. Edmond Rostand’ın unutulmaz eserinin sahnelendiği prömiyer sonrasında oyunun ekibi dakikalarca ayakta alkışlandı. Melisa Sözen, Taner Ölmez, Bennu Yıldırımlar, Didem Balçın, Özge Borak, Sevinç Erbulak, Pelin Ermiş, Utku Ateş, Kübra Balcan, Savaş Satış gibi birçok ünlü isim prömiyerde ekibin sevincini paylaştı.

Bülent Emin Yarar’ın Cyrano’ya hayat verdiği oyunun kadrosunda Caner Erdem, Ece Çeşmioğlu Ölmez, Elif Mandan, Erol Babaoğlu, Ertuğrul Gümrükçüoğlu, Fatin Elcim, Mert Fırat, Ömer Faruk Tezgel olmak üzere birçok deneyimli ve genç isim bir araya geliyor. Müzik süpervizörlüğünü Harun Tekin’in üstlendiği ‘Cyrano’nun dekor ve ışık tasarımında ise Cem Yılmazer imzası yer alıyor.

Tiyatroseverler oyunda eserin şiirsel ve masalsı atmosferini arkasına alarak günümüzün güzellik meselelerine, derinliğini kaybetmiş duygulara, aşka, yalnızlığa ve ölüme yeniden bakacak. Oyun, prömiyerinin ardından 25, 26, 27 Nisan tarihlerinde yeniden DasDas’ta sahnelenmeye devam edecek.

Detaylı bilgi: www.dasdas.com.tr

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top