Connect with us

Sevginize Lezzet Katmaya Ne Dersiniz?

Bizden Söylemesi

Sevginize Lezzet Katmaya Ne Dersiniz?

Malzemeyi odağında tutan mutfağı, özgün ve sade lezzetleriyle bomontiada’ya farklı bir yaklaşım getiren Kilimanjaro, Sevgililer Günü’ne özel bir menü hazırladı. Kendine has dekorasyonu ve lezzetleriyle şehrin ayrıcalıklı mekanlarından biri olan Kilimanjaro, Sevgililer Günü’nde de çiftler için romantik bir atmosfer sunuyor.

Kilimanjaro, Sevginize Lezzet Katıyor

Bu özel akşam için hazırladığı menüde yer alan portakallı ılık kereviz, süzme yoğurt ve kavrulmuş ceviz ile sunulurken, ince dilimlenmiş rezene, kereviz, portakal kabuğu ve frenk soğanı ile hazırlanan rezene salatası masaya ayrı bir lezzet katıyor. Kilimanjaro mutfağının kendi yorumunu da katarak hazırladığı, kavrulmuş fındık, halhali zeytin ve nar sızması ile sunulan humus ise lezzeti ile dikkat çekiyor. Kilimanjaro’nun imza lezzetlerinden biri olan etli pazı sarma ise firik bulguru ile servis ediliyor.

Ana yemekte hem et hem de balık severleri düşünerek iki farklı alternatif sunan Kilimanjaro, kısık ateşte uzun süre pişmiş kuzu ile yapılan çıtır tandır ile iddiasını bir kez daha ortaya koyuyor. Rezene ve yeşil elma salatası ile lezzetlendirilen kağıtta levrek ise balık severler için farklı bir tat sunuyor.

Menüde yer alan limon kremalı pavlova kırmızı meyveler ve ruby çikolata ile servis edilerek akşama lezzetli bir nokta koyuyor.

Sıcak atmosferi ve konforuyla misafirlerine özgün lezzetler sunan Kilimanjaro, Sevgililer Günü’nde samimi ve keyifli bir ortam arayanların tercihi olacak.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Bizden Söylemesi

To Top