Connect with us

Sonbahar bitmeden gidilecek yakın yerler

Öne Çıkanlar

Sonbahar bitmeden gidilecek yakın yerler

Kasım ayının ortasını da geçtik. Kışa tamamen girmeden, sararan yapraklar tamamen dökülmeden hafta sonu gidilebilecek yakın yerleri hepimiz arıyoruz. Yakın tanımı hepimiz için değişse de İstanbul’u merkez alarak uçak kullanmadan hafta sonu kaçamağı yapılabilecek yerleri sizin için sıraladık.

Istranca Dağı

Trakya çok gidilmeyen ama sonbaharın en güzel olduğu yerlerden. İstanbul’dan iki saatlik bir yolculukla ulaşabileceğiniz Istranca Dağı eteklerinde güzel köfteler, etler yiyebilir, harika Trakya beyaz peynirlerinden alabilirsiniz. İğneada’da sonbaharın tüm güzelliğini yaşayabilir, Lüleburgaz tarafında bağ evlerinde kalabilir, Longoz Ormanlarında yürüyüş yapabilirsiniz.

Sadece Istranca Dağlarında yetişen mor renkli orman gülü bu mevsimde olmasa da güzün her rengini görebilirsiniz.

 

İznik

Osmangazi Köprüsünden sonra İstanbul’a oldukça yaklaşan İznik hafta sonu için hem yakın hem birden çok seçenek sunan harika bir alternatif. İznik Gölü, İznik Körfezi ve tarihi İznik dokusu keyifli zaman geçirmek için ideal. Ağaçlı yolları, gün batımının harika manzarası evinize geri döndüğünüzde size uzun süre yetecek enerji verecektir. Zeytin almayı unutmayın dememize gerek yoktur herhalde.

Maşukiye

İstanbul’a 1,5 saatlik uzaklıkta, Kartepe eteklerinde Karadeniz’e gitmeden Karadeniz havası soluyabileceğiniz bir yer Maşukiye.

Leziz kahvaltılar yapabileceğiniz, harika alabalıklar yiyebileceğiniz, sarı yapraklar arasında yürüyüş rotaları olan, köy pazarından organik alışveriş imkanı sunan bir hafta sonu için Maşukiye ideal bir rota.

Abant Gölü

Abant Gölüne yılın her dönemi gidilebilirsiniz ama sonbahar belki de gidilecek en güzel zamandır. Doğanın dinginliğini hissedebileceğiniz, göl etrafında bisiklete binebileceğiniz, yerel pazarlardan alışveriş yapabileceğiniz harika bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Instagramda paylaşabileceğiniz harika fotoğraflar için size eşsiz manzaralar sunacak Abant Gölü, İstanbul’dan 3 saat uzakta.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Öne Çıkanlar

To Top