Connect with us

Tsinandali Festival Türkiye Seçmeleri

Bizden Söylemesi

Tsinandali Festival Türkiye Seçmeleri

Gürcistan’ın kültürel bölgesi Kakheti’de, 8 Eylül 2019’da başlayacak ve her yıl düzenlenerek gelenekselleşecek klasik müzik festivali Tsinandali Festival ve bu festival için özel olarak oluşturulacak yerleşik konser topluluğu Pan-Caucasian Youth Orchestra (Pan-Kafkas Gençlik Orkestrası) genç Türk müzisyenlere kapılarını açıyor.

Türkiye, Gürcistan, Ermenistan, Azerbaycan, Kazakistan ve Ukrayna’da yapılacak seçmeler sonucunda seçilecek, konservatuarlı 18-28 yaş arası genç müzisyenleri bünyesine dahil edecek.

Fazıl Say’ın da yer alacağı güçlü bir programa sahip olan Tsinandali Festival, Gürcistan Hükümeti ve Silk Road Group ortak projesi olarak hayata geçirilecek. Tsinandali Festival’i gerçekleştiren isimler arasında; festival direktörü David Sakvarelidze, kurucular Avi Shoshani, Martin Engström, George Ramishvili ve festivalin müzik direktörü olarak da dünyaca ünlü şef Gianandrea Noseda yer alıyor.

Seçilen genç müzisyenler, orkestranın parçası olmalarının yanı sıra; efsane şefler Gianandrea Noseda, Jukka-Pekka Saraste, Omer Weir Wellber, Lahav Shani ve ünlü müzisyenler Ying Fang, Ketavan Kemoklidze, Lahav Shani, Fenis Kozhukhin, Yuja Wang, Misha Maisky gibi isimlerle birlikte çalışma imkanı bulacak.

Ağustos ve Eylül (2019) aylarında, orkestra çalışmaları toplam 6 hafta sürecek. İlk üç haftada, dünyanın önde gelen isimleri ile provalar yapılacak. Takip eden üç hafta içinde Tsinandali Festivali’nin provaları ve orkestranın 5 konseri gerçekleşecek. Başvuru, katılım ve tüm masraflar (seyahat, konaklama, yemek dahil)Tsinandali Festivali tarafından ödenecek.

Pan-Caucasian Youth Orchestra (Pan-Kafkas Gençlik Orkestrası) Türkiye Seçmeleri

ANKARA: 21 Ocak 2019 Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi
İSTANBUL: 22 Ocak 2019 Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı
İSTANBUL: 24-25 Ocak 2019 Mimar Sinan Devlet Konservatuvarı

Orkestra’nın program takvimi

16 Ağustos Tsinandali’ye varış
17 Ağustos – 7 Eylül prova dönemi
8 – 22 Eylül – Gianandrea Noseda, Jukka-Pekka Saraste, Ömer Meir Wellber, Lahav Shani ile beşfestival konseri

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Bizden Söylemesi

To Top