Connect with us

Dünya Lezzetleri Festivali’ne Geri Sayım

İyi Yedik

Dünya Lezzetleri Festivali’ne Geri Sayım

24Kitchen Dünya Lezzetleri Festivali 6 Nisan 2019 Cumartesi günü Feriye Ortaköy’de gastronomi tutkunlarını ünlü şefler Kiran Jethwa, Sara La Fountain, Refika Birgül, Maksut Aşkar ve Memet Özer ile bir araya getiriyor.

Dünyaca ünlü şefleri ve kaliteli içerikleriyle bir yemek kanalından çok daha fazlası olan 24Kitchen’ın ilk kez gerçekleştireceği 24Kitchen Dünya Lezzetleri Festivali için geri sayım devam ediyor. Festival farklı mutfakları temsil eden en prestijli restoran stantlarında gün boyunca devam edecek sınırsız ikramları, müzik ve o mutfağın kültürünü yansıtan bir atmosferde gastronomi tutkunlarıyla buluşturacak.

İngiliz bir anne ve Hint bir babadan Kenya’da doğan, farklı kültürleri harmanlayan lezzetleriyle tanınan şef ve girişimci Kiran Jethwa; sadece yemekleriyle değil yaratıcı kişiliğiyle de mutfağın her alanına dokunan dünyaca ünlü şef, yemek yazarı ve tasarımcı Sara La Fountain; yerel malzemelere hayat veren ve zengin mutfak kültürümüzün geleneklerini koruyarak birbirinden lezzetli tarifler hazırlayan ekranların sevilen ismi Refika Birgül; tasarımcı kişiliğiyle ve kendine has üslubuyla Türk yemeklerine modern bir dokunuş katan Maksut Aşkar; yıllarca turizm sektöründe çalıştıktan sonra gastronomi merakı ve sevgisi sayesinde yepyeni tatların izine düşenMemet Özer yemek atölyelerinde, sağlıklı tarifleriyle tanınan ketojenik beslenmenin Türkiye’deki öncülerinden ve aynı zamanda yoga eğitmeni İlker Çağlayan ile sporcu beslenmesi alanında uzman antrenör ve pilates eğitmeni Adil Ayvaz keyifli söyleşilerde festival ziyaretçileriyle buluşacak.

Yeni neslin sevilen seslerinden Alyaile Joy FM’den DJ Barthezde canlı performanslarıyla festivale renk katacak. 

Dünyadan farklı mutfakları temsil edecek lezzet noktalarında ise;

  • Amerikan mutfağından Burgeroom, Don Pablo’s, KİS, Markus, Sticky Fingers, Taco Department;
  • Fransız mutfağından Bakingroom, Crepe & Fondue, Sour & Sweet, Suflör, La Reine;
  • Türk mutfağından Develi, Cemilzade Lokumları, Fasuli, KİS Köfte, mezetepsim.com, Banliyö, Otantik;
  • Asya mutfağından Dubb Indian, Chinese Time.
  • İtalyan mutfağından Eataly, Girandola
  • Sağlık odaklı mutfaklardan ise Unibble, Healthy Snacks, İyi Lokanta, Ek Biç Ye İç ve çok daha fazlası 24Kitchen Dünya Lezzetleri Festivali için Feriye Ortaköy’de olacak.

 

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in İyi Yedik

To Top