Connect with us

33 Sanatçıdan Sanat – Tasarım Yorumu

Kültür & Sanat

33 Sanatçıdan Sanat – Tasarım Yorumu

Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi Nisan ayında 33 sanatçının sanat- tasarım sergisine ev sahipliği yapacak. “Muğlak Alan”adlı sergi sanat- tasarım arasındaki muğlak ilişkiyi sorguluyor.

Küratörlüğünü Nilgün Yüksel’in yaptığı sergide heykel, enstalasyon(yerleştirme), performans, takı, video art, karışık teknik işler yer alacak.

Tasarımcının sadece bir kez ürettiği bir nesne hala tasarım nesnesi midir? İşlevsel bir nesnenin sanat yapıtında kullanılması algıyı nasıl değiştirir? Gibi sorulara yanıt arayan sergide farklı disiplinlerden 33 sanatçının eserleri yer alacak. Sergide farklı çalışmalarıyla yer alacak sanatçıların isimleri şöyle:Ali Atmaca, Aras Yazıcı, Ayşe Nahide Yılmaz, Ayşegül Sağbaş, Ayşen Karakaya, Beksultan Oğuz, BernaKaraçalı, Ceren Emre, Eda Çığırlı, Fazilet Kendirci, Güler Aşık, Gülşen Berber, Hülya Küpçüoğlu, Hüsnü İyidoğan, İlhami Tunç Gençer, Kerem Ariş, Leyla Taranto, Mahide Bulak, Mehmet Çetiner, Mekan Space, Oral Ünlü, Özkan Işık, Özlem Köse, Rafet Arslan, Sabahat Çıkıntaş, Sada Uslu, Şefik Özcan, Şenol Yorozlu, Tanıl Çokşenim, Umut Altıntaş,Yıldız Doyran,Yücel Kale, Zeynep Dilek Çetiner.

Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi‘nde 19 Nisan saat 18.00’de sanatseverlerin beğenisine sunulacak sergiyi 10 Mayıs’a kadar gezmek mümkün olacak.

Sergi Adı: “Muğlak Alan”

Yer : Kadıköy BelediyesiCKM Sanat Galerisi

Tarih: 19 Nisan – 10 Mayıs 2018

Açılış: 18:00

Adres: CKM Sanat Galerisi

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top