Connect with us

37’nci DYO Sanat Ödülleri Sergisi İstanbul’da Kapılarını Açtı

Kültür & Sanat

37’nci DYO Sanat Ödülleri Sergisi İstanbul’da Kapılarını Açtı

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından gerçekleştirilen 37. DYO Sanat Ödülleri yarışmasında ödül alan ve sergilenmeye değer bulunan 56 eser, Denizhan Özer’in küratörlüğünde 10 Şubat 2019’a kadar İstanbul Galata Rum Okulu’nda sergileniyor.

Türkiye genelinde sağladığı burslar, yaptırdığı okullar ve kültür sanat aktiviteleriyle sanata ve topluma desteğini sürdüren Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı, 37’nci DYO Sanat Ödülleri resim sergisini İstanbul Galata Rum Okulu’nda sanatseverlerle buluşturdu.

‘Evrende Dönüşüm’ teması ile gerçekleşen 37’nci DYO Sanat Ödülleri yarışmasına 463 sanatçı 790 eserle katılım gösterdi. Türkiye’nin yanı sıra Yunanistan ve Özbekistan’dan sanatçıların da yoğun ilgi gösterdiği yarışmada 790 eserden ikisi pentür, biri özgün baskı dalında 3 eser ödüle layık görüldü.

10 Şubat 2019 tarihine kadar Galata Rum Okulu’nda sanatseverler, Sidar Baki’nin ‘İsimsiz’, Murat Özbakır’ın ‘Doğa-Beden-Kent I’, Semih Çınar’ın ‘Atık No.1’ adlı ödüllü eserleri başta olmak üzere 56 eserin yer aldığı sergiyi ziyaret edebilecek.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top