Connect with us

Ot Severlerin İştahını Kabartan Alaçatı Ot Festivali’nin Ardından

Neler Oluyor

Ot Severlerin İştahını Kabartan Alaçatı Ot Festivali’nin Ardından

Her sene Çeşme’de düzenlenen Alaçatı Ot Festivali’nin bu yıl 8.si düzenlendi. 4 gün boyunca tam 200.000 civarı kişinin katıldığı festivalde yine çok şahane görüntüler vardı.

Festivalin en çok dikkat çeken ve en renkli anlarından bir tanesi tabii ki Alaçatı Amfitiyatro’sunda yapılan En Fazla Çeşit Ot Toplama ve En Güzel Ot Yemeği yarışmaları oldu.

Havaların güzelleşmesiyle birlikte ülkenin dört bir yanından insanın içini ısıtan tüm vücudunu mutlulukla dolduran birbirinden güze festival haberleri de gelmeye başlıyor. Herkesin heyecanla beklediği festivallerden bir tanesi de kesinlikle Alaçatı Ot Festivali. Üstelik festival alınan üstün önlemler sayesinde hiçbir güvenlik sorunu yaşanmadan, huzurlu, stresten uzak ve çok keyifli bir şekilde gerçekleşiyor.

Büyük şefler, paneller, söyleşiler ve çok daha fazlası…

Alaçatı Ot Festivali yalnızca eğlencenin değil, bilimsel söyleşilerin, panellerin, çok kıymetli konukların ve başarılı şeflerin de olduğu değer katan bir festival. Sımsıcak bir havada konunun yalnızca birbirinden sağlıklı ve lezzetli otlar olduğu Alaçatı festivali, gidenler için harika bir deneyim, gidemeyenler için de 9.sunu heyecanla bekleme nedeni oldu. Ayrıca festivale önemli akademisyenlerin yanı sıra ünlü bloggerlar ve ünlü sanatçılar da katıldı.

En fazla ot toplama yarışması birincisi: Nuran Erden

Alaçatı Ot Festivali’nin en güzel anlarından bir tanesi elbette En Fazla Ot Toplama yarışmasıydı. Yarışmada birinci olan kişi ise Germiyan Mahallesi’nde yaptığı duvar resimleriyle bilinen Nuran Erden’di. Nuran Erden doğadan tam 72 çeşit yenilebilir bitki ve tam 58 çeşit de tıbbi bitki topladı. Yarışma sonrasında herkes toplanan bu otların çeşitlerini, adlarını ve nerelerde kullanıldıklarını öğrenmiş oldu. 

En güzel ot yemeği yarışması eski birincisi yine birinci!

Geçen yılki Alaçatı Ot Festivali’nde düzenlenen En Güzel Ot Yemeği yarışmasında birinci olan Şennaz Çevik, bu sene de birinci olarak birinciliği kimselere kaptırmadı. Yarışmanın jüri üyeleri arasında oldukça önemli isimler de vardı. Jüri üyeleri arasında televizyon sunucusu Zahide Yetiş, ünlü gurme Vedat Başaran, Sheraton Otel Başaşçısı Rahmin Yılmaz, Hilton Oteli Başaşçısı Şamil Akşit ve Ferdi Baba restoranının ortağı Murat Kabak vardı.

Alkışlar Bloco Entrudo Ritm Grubu’na!

Festival her ne kadar ot festivali olsa da festival denilince sanatın ve müziğin olmaması elbette düşünülemez. 8. Alaçatı Ot Festivali’nde de Bloco Entrudo Ritm Grubu muhteşem performanslar sergiledi ve festivale gelen tüm ziyaretçilerden tam not aldı. Her performansları büyük bir alkış tufanıyla karşılanan Bloco Entrudo Ritm Grubu, 8. Alaçatı Ot Festivali’nin en önemli detaylarından bir tanesiydi.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Neler Oluyor

To Top