Connect with us

Az parayla çok eğlence? Olur olur!

Bizden Söylemesi

Az parayla çok eğlence? Olur olur!

Az parayla çok eğlence mi olur demeyin, en güzeli olur hem de! Hayır, canım ne alakası var, tabii ki de züğürt tesellisi yapmıyoruz. Biz çoğu zaman idealist ve belki de her zaman biraz hayalperest insanlar olabilirimzama az parayla çok eğlence olacağına dair inancımız, size aynı zamanda ne kadar da ayakları yere basan insanlar gösterecektir. Orada köşede kalan, hala inanmayan birkaç arkadaş için, en iyisi lafı daha fazla uzatmadan az parayla çok eğlence nasıl olur, anlatmaya başlayalım.

Öncelikle ölmeden önce yapılacaklar listenizi oluşturduğunuzdan emin olun…  Siz adına bucket list, sevgiliyle yapılacaklar listesi ya da en yakın arkadaşla yapmadan dönme listesi de diyebilirsiniz. Önemli olan adı değil, işlevi! Bu listeye ekleyeceğiniz ya da yaptıktan sonra üstünü çizeceğiniz maddeler, eğer fazla ütopik değillerse aralarından en az 5 tanesi az parayla çok eğlenmenizi garanti edecektir. İşte benim bucket listim den sizin için seçtiklerim:

METEOR YAĞMURU

Bu muhteşem görsel şölene şahit olmanız için az değil hiç para gerekmiyor, Google Amca’dan kısa bir yardım ile meteor yağmurunun tarihlerini öğrenebilir ve bu harika deneyimi, doğa ananın her görsel şöleni gibi ücretsiz bir şekilde izleyebilirsiniz. Vur dedik de öldür demedik bedava olmasına gerek yok biz gerekirse 3-5 kuruş bir şeyler harcamasını da biliriz, diyorsanız size önerim bu muhteşem gecenin tadını gerçekten çıkarabilmek için şehir dışında, ışıklardan uzak bir yerde çadır kurmak olacaktır. Hem eğlenceli hem unutulmaz hem de nerdeyse bedava olan bu deneyimi kesinlikle yaşamalısınız.

FİLM GECESİ

Unutulmayan kült film serilerini arka arkaya izleyip hem nostalji dolu bir gece geçirebilir hem de çok para harcamadan eğlenceye doyabilirsiniz. Mesela Yüzüklerin Efendisi, Star Wars, Harry Potter ya da Hababam Sınıfı serisi gibi… Siz seçenekleri kendi zevkinize göre çeşitlendirebilirsiniz. Evde yapabileceğiniz bu etkinlik için ihtiyacınız olan tek şey internet ve biraz patlamış mısır… Tamam belki patlamış mısırı biraz daha artırabilirsiniz, sonuçta sabahlamaya hazır olmak lazım!

GECE PİKNİĞİ

Gece gece piknik mi olur demeyin, gece olmazsa eğlencesi nerde kalır ki? Gece pikniği için evde hazırlayacağınız sandviçleri, taze meyveleri ve kuru yemişleri sevdiğiniz bir içecekle beraber yanınıza almanız yeterli olacaktır, tabii mumları da unutmadan! Gece pikniği dedik ama ne yediğimizi de görelim di mi? Gece pikniği için bir kumsalı, deniz kenarındaki çimleri tercih edebileceğiniz gibi, harika bir manzaraya sahip bir terası da kullanabilirsiniz… Daha önce denemediğiniz bir şeyi denemek ve yarı kör bir şekilde yemek yiyip sohbet etmek, oldukça eğlenceli ve farklı bir deneyim olacaktır.

GECE DENİZE GİRİN

Gece pikniğine kendinizi alıştırdığınıza göre bir diğer aşamaya geçebiliriz… Kesinlikle çok daha eğlenceli ve adrenalinli bir aşama olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Gece denize girmek! Bu da tamamen ücretsiz bir aktivite olup hali hazırda bir mayonuz varsa size ekstra bir maliyete mal olmayacaktır. Ama siz bu heyecan, adrenalin ve eğlence dolu deneyimi yaşamak için üstüne para vermek bile isteyebilirsiniz. Yapacaklarınız çok basit, mayonuzu giyin, havlunuz alın ve en yakın arkadaşınızın elinden tutup iskeleden atlayın! Buz gibi karanlık ve dibi gözükmeyen bu su, başta biraz gözünüzü korkutacak olsa da, gece denize girmeyi çok seveceğiniz kesin…  Bu beni kesmez diyenler, kapkaranlık denizde dibe doğru dalmayı da deneyebilirler!

SOKAKTA DANS EDİN

Dans etmenin iyi ve ücretsiz bir eğlence kaynağı olduğunu zaten biliyoruz, o yüzden onu biraz daha utanç duyulacak bir hale getirmek, eğlence katsayısını da artıracaktır diye düşünüyoruz.  Sevgilinizle Cadde’de, İstiklal’de ya da Karaköy’de sokak aralarında dolaşırken etrafınızdan gelen müziklere kayıtsız kalmayın ve birlikte dans etmeye başlayın! Şimdiden beni bir gülme aldı bile, eee biraz utanç dolu olacağını söylemiştik, bu kadar nostaljik, romantik ve adrenalin dolu eğlence yönteminden sonra biraz da utanarak eğlenmenin tadını çıkarın!

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Bizden Söylemesi

To Top