Connect with us

Barabar Grubu’ndan İlk Albüm: Memleket Nere?

Kültür & Sanat

Barabar Grubu’ndan İlk Albüm: Memleket Nere?

Ünlü oyuncular Serkan Keskin ve Taner Ölmez’in birlikte kurduğu Barabar grubunun “Memleket Nere?” adlı albümünün sevilen türküsü Feridem’in videosu Youtube’da 2 haftada 1.000.000’dan fazla görüntülendi. Ve Özge Özpirinçci’nin başrolünde oynadığı Kadın adlı Medyapım dizisinin son bölümünde “Yürüyorum Dikenlerin Üstünde” yorumuna yer verildi. Barabar müzik grubu projesi bir süre önce Serkan Keskin, Taner Ölmez ve Fırat İkisivri’nin bir araya gelip müzik yapmalarıyla başladı. Ekip bir süre kendi aralarında müzik yapmayı sürdürdükten sonra müzik profesyonelleri; Caner Malkoç, Cihan Tanrıverdi, Özgür Taş, Serkan Polat, Sibel Altan’ın da katılması üzerine Barabar projesini hayata geçirdiler.

Türk Halk Müziği parçalarını batı müziği enstrümanları ve altyapısıyla düzenleyerek kendi tarzlarını oluşturan gurup, canlı olarak kayıt ettikleri “Memleket Nere?” adlı albümde; Feridem, Aman Of, Köprüden Geçti Gelin, Kanadım Değdi Sevdaya, Yürüyorum Dikenlerin Üstünde, Anam Ağlar Başucumda Oturur, Lingo Lingo Şişeler adlı halk müziği eserlerine yer verdiler.

Tüm parçaları Serkan Keskin’in Şile’de bulunan evinde kayıt edip aynı zamanda videoya alan grubun çıkış türküsü Feridem’in Youtube’da canlı performans videosu yayınlandıktan 2 hafta içinde 1.000.000 görüntülenmeye ulaştı.

Tüm videoların toplam 3.000.000 izlenmeyi geçtiği Anonim Yapım Youtube kanalında Barabar türküleri yoğun ilgiyle karşılanmaya devam ediyor.

Medyapım’ın Fox Türkiye’de yayınlanan, Özge Özprinçci’nin başrollerinde oynadığı Kadın dizisi merakla beklenen son bölümünde Barabar grubunun yorumundan “Yürüyorum Dikenlerin Üstünde” adlı parçaya yer verdi.

Barabar grubu:

Caner Malkoç: Klarnet, Saxofon, Flüt
Cihan Tanrıverdi: Elektro Gitar
Fırat İkisivri: Akustik Gitar, Elektro Gitar
Özgür Taş: Davul
Serkan Keskin: Bas Gitar
Serkan Polat: Djembe, Congas, Bongo, Floor Tom
Sibel Altan: Erbane, Shaker
Taner Ölmez: Vokal

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top