Connect with us

bomontiada ALT Sinema Günleri Sona Eriyor

Kültür & Sanat

bomontiada ALT Sinema Günleri Sona Eriyor

bomontiada’nın Başka Sinema işbirliğiyle düzenlediği Sinema Günleri bu hafta gösterilecek sezonun öne çıkan filmleri ile sona eriyor.

Bugüne kadar birçok festivalde de yer alan “Halef” filmi, 7 Şubat Perşembe günü yönetmeni Murat Düzgünoğlu’nun da katılımıyla izlenebilecek. Gösterimin ardından başarılı yönetmen ile bir söyleşi gerçekleştirilecek. bomontiada ALT’ta, 9 Şubat Cumartesi günü saat 17.00’de Valeska Grisebach’un “Western”, 10 Şubat Pazar günü ise Lukas Dhontun’un yönetmenliğini üstlendiği “Girl” filmi seyircisiyle buluşacak.

Halef

Beklenmedik bir şekilde tekrar bir araya gelen iki erkek kardeşin öyküsünü anlatan film, aslında insanoğlunun en kadim korkusu olan ölüm ve bu korkuyla baş etmek için çare arayışını ele alıyor.

Tarih: 7 Şubat, Perşembe
Saat:20:30
Mekan: bomontiada ALT
Bilet Fiyatı: Tam 20 TL, Öğrenci 15 TL
Biletler Mobilet’den temin edilebilir.

Western

Bir grup Alman işçi, Bulgaristan’ın Yunanistan sınırına yakın kırsal bir bölgesinde, bir hidroelektrik santrali inşaatında çalışmaya başlamıştır. Bu işçiler, yakın köydeki Bulgarlarla hem dil sorunu, hem de bariz kültürel farklılıklar nedeniyle düzgün bir iletişim kuramamaktadır. Buna rağmen işçilerden Meinhard, halktan insanlarla arkadaş olmaya çalışır. Ancak bu durum hem kendi arkadaşları, hem Bulgarlar arasında şüpheyle karşılanır.

Tarih: 9 Şubat, Cumartesi
Saat:17:00
Mekan: bomontiada ALT
Bilet Fiyatı: Tam 20 TL, Öğrenci 15TL
Biletler Mobilet’den temin edilebilir.

Girl

Film, profesyonel bir balerin olmak için çabalayan 15 yaşındaki ergen trans birey Lara’nın hikâyesini anlatıyor. Lara, bir yandan ergenliğin getirdiği huzursuzlukla başa çıkmaya çalışırken bir yandan da bale eğitimindeki zorlukları aşmaya çalışıyor.

Tarih: 10 Şubat,Pazar
Saat:17:00
Mekan: bomontiadaALT
Bilet Fiyatı: Tam 20 TL, Öğrenci 15TL
Biletler Mobilet’den temin edilebilir.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top