Connect with us

DasDas Zengin Programı ile Nisan Ayı’na hazır

Kültür & Sanat

DasDas Zengin Programı ile Nisan Ayı’na hazır

Sanatseverlerin yaşam merkezi olan DasDas, dopdolu programıyla Nisan ayında da birçok farklı etkinlikle misafirlerini ağırlamaya devam edecek. Özel prodüksiyonlardan konuk oyunlara, konserlerden stand-up gösterilerine kadar her alanı sanatla dolu olan DasDas, Nisan ayında da zengin programıyla dikkat çekiyor.

Tiyatroseverlerin uğrak noktası olan DasDas, Nisan ayında özel prodüksiyonlarına bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Edmond Rostand’ın ölümsüz eseri ‘Cyrano’, bu sezon yeniden DasDas’ta canlanacak. Bülent Emin Yarar’ın Cyrano’ya hayat vereceği oyunun prömiyeri 24 Nisan Pazartesi akşamı gerçekleşecek. Ahmet Sami Özbudak’ın yönetmen koltuğuna oturduğu ‘Cyrano’nun dikkat çekici kadrosunda Bülent Emin Yarar’la beraber Caner Erdem, Ece Çeşmioğlu Ölmez, Elif Mandan, Erol Babaoğlu, Ertuğrul Gümrükçüoğlu, Fatin Elcim, Mert Fırat, Ömer Faruk Tezgel olmak üzere birçok deneyimli ve genç isim yer alıyor. Farklı yorumuyla geçmişten bugüne köprü kuracak oyun prömiyerinin hemen ardından 25, 26 ve 27 Nisan günleri yeniden DasDas’ta sahnelenecek.

Son yıllarda tiyatro sahnesindeki performansıyla çok konuşulan ve ödüller alan Nezaket Erden’in tek kişilik oyunu ‘Sevgili Arsız Ölüm-Dirmit’i 400 oyun sonrasında DasDas Sahne’ye yeniden konuk geliyor. Latife Tekin’in aynı adlı romanından uyarlanan ‘Sevgili Arsız Ölüm-Dirmit’in hikayesi Nezaket Erden’in nefes kesen yorumuyla buluşuyor. Hakan Emre Ünal’ın yönettiği, köyden şehre göç eden bir ailenin şehirle mücadelesini ailenin en küçük kızı Dirmit’in gözünden dinlediğimiz oyun 1 Nisan’ta DasDas Sahne’de.

DasDas’ta stand-up serisi Nisan ayında da farklı isimlerle devam ediyor. TuzBiber’in en iyi komedyenlerinin 15’er dakika sahne aldığı TuzBiber 6’lı şov’da, etkinlik saatine kadar gösteri kadroları açıklanmayacak ve hangi altı komedyenin sahnede olacağı seyircilere sürpriz olacak. Komedi ve heyecan dolu şov, 7,8, 14 ve 15 Nisan’da saat 21:30’da yeniden DasDas Alternatif Sahne’de seyircileriyle buluşacak.

Günümüz iş dünyasındaki acımasız rekabete, start-up’lar ve girişimcilik kültürüne ironik bir bakış açısı getiren ‘Fairfly’ oyunu, çok para kazanma tutkusu, başarı saplantısı ve neoliberal söylemleri sorgulayan bir kara komedi olarak karşımıza çıkıyor. Bu sezonun çok konuşulan oyunlarından ’Fairfly’ 06, 26 ve 27 Nisan günleri yeniden DasDas Açık Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacak.

DasDas’ın son prodüksiyonlarından ‘Şimdi’ Nisan ayında da tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor. Tim Crouch’un yazdığı Öner Erkan’ın ise yönetmen koltuğuna oturduğu oyunun hikayesindeki karakterlere Erdem Şenocak, Levent Kazak, Melikşah Altuntaş ve Nezaket Erden hayat veriyor. “Bakmayı seçtiğimiz ya da seçmediğimiz her şeyden ne kadar sorumluyuz?” sorusuna cevap arayan ‘Şimdi’, yönetilmekte olan medyatik çılgınlıkların, zengin çeşitliliği arasında durup düşünmek için bir toplanma çağrısı başlatıyor. Oyun, 15 ve 16 Nisan günleri DasDas Açık Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacak.

Büyük Ev Ablukada, uzun süre ara verdiği konser serisine DasDas’ta devam ediyor. ‘Büyük Ev Ablukada’ konseri ile grup hayranlarıyla uzun süre sonunda DasDas’ta özlem giderecek. Yeni albümünün sevilen şarkıları ve görülmeye değer sahne şovları ile 28 ve 29 Nisan akşamı DasDas Sahne’de keyifli bir gece yaşatacak.

Detaylı Program için: dasdas.com.tr

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top