Connect with us

Dokunaklı Bir “İlk Aşk” Hikâyesi: Bırak İçeri Gireyim

Kültür & Sanat

Dokunaklı Bir “İlk Aşk” Hikâyesi: Bırak İçeri Gireyim

Zorlu PSM’nin DOT işbirliğiyle hayata geçirdiği, Ajvide Lindqvist’in çok satan romanı ve senaryosunu da kaleme aldığı kült film “Let the Right One In”in sahne uyarlaması “Bırak İçeri Gireyim”, 5 Şubat’ta Zorlu PSM’de perde açıyor. İlk olarak Jack Thorne tarafından Londra’da Royal Court Theatre için sahneye uyarlanan, seyirci ve eleştirmenlerden çok yoğun ilgi gören oyun, Zorlu PSM prodüksiyonuyla, Murat Daltaban yönetmenliğinde sezon boyunca tiyatroseverlerle buluşacak.

Merakla beklenen oyunun provalarından ilk fotoğraflar yayınlandı.

Ajvide Lindqvist’in çok satan romanı ve senaryosunu da kaleme aldığı ödüllü kült film “Let The Right One In”, ilk olarak sinema ve televizyon filmlerinin yanı sıra bir çok tiyatro oyununa imza atmış Jack Thorne tarafından sahneye uyarlandı. Aynı adı taşıyan oyun ‘Bırak İçeri Gireyim’ şimdi de Murat Daltaban yönetmenliğinde Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor.

Bırak İçeri Gireyim, öteki olmanın ağırlığını farklı biçimlerde taşıyan iki çocuk Oskar ve Elias’ın hikayesini konu alıyor. Oskar, zorbalıkla baş etmeye çalışan bir çocuk. Elias ise Oskar’ın yan dairesine taşınan gizemli, sonsuz bir yaşamın içine hapsolmuş, uzun yıllardır aynı yaşta yaşayan biri. Peş peşe yaşanan gizemli çocuk cinayetlerinin gölgesinde kalmış bir banliyö mahallesinde, dehşet verici ve dokunaklı bir ilk aşk hikâyesinin sunulduğu oyun, Atakan Akarsu, Begüm Akkaya, Selçuk Borak, Baran Can Eraslan, Uygar Özçelik, Meriç Rakalar, Şirin Kılavuz Sevinç, Tan Temel, Umutcan Ütebay’ı aynı sahnede buluşturuyor.

“Bırak İçeri Gireyim”in prömiyeri, 5 Şubat akşamı Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde gerçekleşecek.

Bırak İçeri Gireyim (Let The Right One In)

Sahneye Uyarlayan: Jack Thorne (John Ajvide Lindqvist’in aynı adlı roman ve filminden uyarlanmıştır)

Yöneten: Murat Daltaban

Çeviren: Melisa Kesmez

Koreografi: Tan Temel

Müzik Tasarımı: Oğuz Kaplangı

Sanat Yönetimi ve Kostüm Tasarımı: Tomris Kuzu

Sahne Tasarımı: Alper Derinboğaz

Oyuncular: Atakan Akarsu, Begüm Akkaya, Selçuk Borak, Baran Can Eraslan, Uygar Özçelik, Meriç Rakalar, Şirin Kılavuz Sevinç, Tan Temel, Umutcan Ütebay

Piyano: Yelda Özkurşun

Keman ve Viyola: İdil Sezgin

Kontrbas: Oğuz Alp Erdoğmuş

 

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top