Connect with us

Domates yetiştirme fikri sıcak geliyor mu?

İyi Yedik

Domates yetiştirme fikri sıcak geliyor mu?

Emekliliğine daha 3 milyon ışık yılı olanların bile hayali; sessiz, sakin bir sahil kasabasına yerleşip bahçede domates yetiştirme fikri… 

Hayatın yavaş aktığı, gün ağarmadan başladığı birbirinden güzel 7 yeri sizler için derledik! Uzun zaman sonra, çok çok uzak bir galakside emeklikte buluşmak dileğiyle, domates yetiştirme gücü sizinle olsun!

Mazı

En favori emekli mekanlarından olan Bodrum’un güzide bir yerleşim yeri Mazı… Her 10 emekliden 9’unun domates yetiştirdiği Mazı bu yüksek oranı ile emekli adaylarının gözbebeği… Bu cennet köşesi yerleşim yeri Bodrum’un sevimsiz kalabalığından uzakta, sakin bir dinlence vaat ediyor.

Palamutbükü

Can Yücel’in mekanı Datça’dan seçiyoruz ikinci yerleşim yerimizi… Palamutbükü; bol oksijeni, rutubetsiz yapısı ile domates yetiştirmeyi sevenler kadar emekliliğinde daha sağlıklı bir yaşam sürmek isteyenlerin de birinci tercihi olacak. Yeniden gençliğin kollarında hissedeceğiniz Palamutbükünde huzur bulmanız garanti…

Akyaka

Gökova’nın şahane manzarasına gözlerinizi açmak isterseniz eğer Akyaka ilk tercihiniz olabilir. Yazları nispeten biraz daha canlı yapısı ile hem sosyalleşmek isteyen ama bahçeden domates yeme keyfinden de mahrum kalmak istemeyenler için biçilmiş kaftan. Ödüllü Mimar Nail Çakırhan’ın meşhur cumbalı evlerinin şirinliği de cabası…

Köyceğiz

Köyceğiz Gölü’nün kıyısındaki bu yerleşim yeri hem sakinlik hem de ulaşılabilirlik arayanlar için harika bir tercih olacaktır. Düzenli bir yerleşim yapısına ve canlı bir kasaba hayatına sahip olan bu yer ayrıca Dalaman hava alanına yakınlığı ile de göz dolduruyor ve büyük şehirleri bir adım yaklaştırarak gözümüze giriyor.

Selimiye Köyü

Marmaris’in Selimiye Köyü; muhteşem berraklıktaki suları, şirin cafe ve restaurantları ile sizi mest edecek ve kendine hayran bırakacak. Hepsi birbirinden güzel koylara sahip bu yerleşim yeri denizsiz yapamayanlar için iyi bir alternatif olacaktır.

Bozburun

Muğla’nın küçük balıkçı kasabası Bozburun, bahçesinde domates yetiştirenler kadar balıkçılığa gönül verenler için de vazgeçilmezlerden olacaktır. Harika doğası, tarihi dokusunu korumuş sokakları ve balık çeşitliliği ile keyifli bir emekliliğin sinyallerini veriyor.

Dalyan

Hem Marmaris’e hem Fethiye’ye yakın caretta caretta cenneti İztuzu Plajı’nın yer aldığı bu yerleşim bölgesi; sazlıkların kenarına kurulmuş evleri ile içinizi ısıtacak. Kayığınızla sazlıklarda dolaşabilir, gözlerinizi her gün Kral Mezarları’na karşı açabilirsiniz.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in İyi Yedik

To Top