Connect with us

DOT İstanbul Yola DOT Edinburgh ile Devam Edecek

Kültür & Sanat

DOT İstanbul Yola DOT Edinburgh ile Devam Edecek

14 yıldır sahnede olan, onlarca oyunu seyircileriyle buluşturan, engellere odaklanmak yerine hep daha iyinin hayalini kurmaya devam eden Dot İstanbul’dan güzel haber.

“DOT Arts and Theatre”, Edinburgh’daki tiyatro ailesiyle yepyeni ortak projeler gerçekleştirmek hedefiyle Edinburgh’da üretime geçiyor.

Yaklaşık 10 yıldır, Edinburgh Tiyatro ailesi ile yakın ilişkiler içinde olan DOT,  ilk olarak 2014 yılında Theatre Uncut İstanbul Project ile Edinburgh Fringe Festival kapsamında Traverse Theatre’da gösteri yaptı.

DOT’un Ağustos 2017’de Lyceum Theatre ve Edinburgh International Festival proje ortaklığı ile sahnelediği RHINOCEROS projesi büyük başarı kazandı. Oyunun Lyceum Theatre 2017/18 programında yer alan gösterimleri Mart ve Nisan aylarında gerçekleşecek.

Sürmekte olan projelerin yanı sıra, Britanyalı ve Türk oyun yazarları ve tiyatro sanatçılarıyla çalışmak, yeni ve çağdaş oyunlar sahnelemek, uluslararası kurumsal proje ortaklıkları ve iş birliklerine devam etmek, İstanbul ile Edinburgh arasında sürekli bir kültür-sanat akışı ve hareketi geliştirmek amacıyla kurulan

DOT Arts and Theatre, MART 2018’den itibaren Edinburgh’ta çalışmaya başladı!

DOT İstanbul, bundan böyle yola DOT Edinburgh ile birlikte devam edecek.

Tiyatronun daha da güçlenmesi dileğiyle!

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top