Connect with us

Gastronomi Turizmi Kapılarını Aralıyor

Ordan Burdan

Gastronomi Turizmi Kapılarını Aralıyor

Turizm Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği (TURYİD), Global GastroEkonomi Zirvesi’ni bu yıl ikinci kez düzenliyor. Bu zirve, tüm dünyadan sektör profesyonellerini, gastronomi meraklılarını ve alanında çığır açan isimlerini bir araya getirecek. TURYİD, Türkiye’nin gastronomi turizmi konusundaki gelişimine ve Türkiye için oluşturulacak ekonomik katma değere odaklanıyor.

2. Global GastroEkonomi Zirvesi ile Gastronomi Turizmi’nin Kapıları Aralanacak

Gastronomi Ekonomisi, Gastro Diplomasi, Gastronomi Turizmi ve Sosyal Gastronomi gibi konular, 12 Mart’ta Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda, alanında uzman isimlerle masaya yatırılacak. Türkiye’nin sahip olduğu tarihsel birikimin ve günümüz kültürünün harmanlanmasının bir sonucu olan bu eşsiz mutfağın tüm dünyaya açılması için önemli bir adım. Bu zirve ile ülkemizin ‘gastronomi turizmi’ konusundaki potansiyeline odaklanılacak.

TURYİD Başkanı Kaya Demirer ‘ Gastro Diplomasi’nin ülkemize sağlayacağı ekonomik katma değeri ortaya çıkarmak için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ediyor. “Türkiye’deki restaurant ve şeflerin dünya standartlarındaki yetkinliklerini biliyor ve gelişimleri için destekliyoruz. Restaurant ihracatı ve Turquality ile sahip olunan potansiyelin yurt dışında da ülkemizin marka değerini artıracağına inanıyoruz. Tüm bu başlıkların sağlam temeller üzerinde yükselmesi; sektörümüz ve ülkemiz için fayda sağlayabilmesi adına bu yıl ikinci kez düzenleyeceğimiz Global GastroEkonomi Zirvesi’nde dünyaca ünlü pek çok ismi ağırlayacak; onların bilgi ve birikimlerinden faydalanırken biz de ülkemizin sahip olduğu değerleri onlarla buluşturma imkânı bulacağız” ifadelerini kullandı.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Ordan Burdan

To Top