Connect with us

Gaziantep Lezzetleri İstanbul’da!

İyi Yedik

Gaziantep Lezzetleri İstanbul’da!

The Ritz-Carlton, Istanbul’un Boğaz’a nazır restoranı Atelier Real Food, Gaziantep lezzetlerini İstanbullularla buluşturmaya hazırlanıyor. Gastronomi dalında UNESCO “Yaratıcı Şehirler Ağı”na dahil edilmeye hak kazanan Gaziantep’in dünyaca ünlü mutfağı, İstanbullulara sunuluyor. Gaziantep Yemek Festivali, konuk şef Doğa Çitçi’nin hazırlayacağı eşsiz tatlarla 11 – 22 Şubat tarihleri arasında lezzet severleri bekliyor.

Gaziantep Mutfağı İstanbul’da

Atelier Real Food, yaklaşık 500 farklı yemek türünü içinde barından eşsiz lezzetlerin sunulduğu Gaziantep mutfağını İstanbul’a taşıyacak. UNESCO tarafından tescillenen ve koruma altına alınan bu özel mutfağın en sevilen tatları iki hafta boyunca katılımcılarla buluşacak. Yemekler, Gaziantep mutfağının başarılı şefi Doğa Çitçi tarafından İstanbulluların beğenisine sunulacak. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin Mutfak Koordinatörlüğünü yürüten ve Mutfak Sanatları Merkezi’nin işletmesini üstlenen Doğa Çitçi’nin sunacağı başlangıçlar arasında neler mi var? Öz, maş ve dövmeli alaca çorbası, cacıklı Arap köfte, zeytin piyazı, kuru dolma çeşitleri, A’le Nazik, içli köfte… Bu gastronomik yolculuk, ana yemeklerde bulunan soğan kebabı, altı ezmeli, ekşili ayvalı taraklı, yuvarlama, simit kebabı ve ekşili akıtlamalı köfte ile renklenecek. Bu lezzet dolu deneyim havuç dilimi, dolangel ve baklava seçenekleriyle noktalanacak.

Atelier Real Food’ta 11 – 22 Şubat tarihlerinde keşfedilebilecek bu özel Gaziantep menüsü, öğle ve akşam yemeklerinde İstanbullularla buluşacak.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in İyi Yedik

To Top