Connect with us

Refika’nın Mutfağında Bu Hafta: Nil Karaibrahimgil

İyi Yedik

Refika’nın Mutfağında Bu Hafta: Nil Karaibrahimgil

Türk mutfağına taze bir bakış açısı getiren Refika Birgül’ün mutfağının bu haftaki konuğu Nil Karaibrahimgil. “Refika ile Öze Dönüş” 3 Şubat Pazar günü saat 12.00’de 24Kitchen ekranlarında izleyicilerle buluşuyor.

Ekranların sevilen ismi Refika Birgül, ezberleri bozan yeni programı “Refika ile Öze Dönüş” ile her hafta ekranlarımıza kouk oluyor. Refika, mahallesi Kuzguncuk’ta kendi mutfağında birbirinden ünlü konukları ağırlıyor. Her programında yemek tariflerinden komşuluğa, mahalle kültüründen dostluklara, doğadan hayvanlarla ilişkilerimize kadar her konuda özümüze dönmemiz gerektiğini vurgulayan Refika, bize has Türk mutfağı tekniklerini anlatıyor; Türk mutfağının dünya mutfakları arasında hak ettiği yere ulaşması için çalışıyor.

Nil’in doğaçlama şarkısı da bu programda!

Bu hafta programda Türk mutfağının favorilerinden kavurma tekniği öne çıkıyor. Refika, malzemelerin kendi yağında kavrulmasının sırrını ve ortaya çıkan lezzetleri izleyicilere sunuyor. Çayın yanına ise Osmanlı’dan miras kalan yedi kardeş tatlısı yapılıyor. Bir leblebiciye gidip taze leblebi kavurarak çocukluğuna dönen Refika’nın bu hafta mutfağına Nil Karaibrahimgil konuk oluyor. Refika Nil’in verdiği 3 malzemeyle pideler hazırlarken Nil de Refika’nın verdiği 3 kelimeyi kullanarak doğaçlama bir şarkı yazıyor.

Eğlenceli ekibi, candan komşuları, yardımsever esnafı ve ünlü konuklarıyla mutfakta olduğu kadar sokakta da geçen “Refika ile Öze Dönüş”, 3 Şubat Pazar günü saat 12.00’da 24Kitchen ekranlarında.

Dünyaca ünlü şefleri ve kaliteli içerikleriyle bir yemek kanalından çok daha fazlası olan 24Kitchen D-Smart, KabloTV, Tivibu ve TV+ platformlarından izlenebiliyor.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in İyi Yedik

To Top