Connect with us

Audioban Sahnesinin Şubat Ayı Konukları!

Kültür & Sanat

Audioban Sahnesinin Şubat Ayı Konukları!

Türkiye’den yeni sesleri dinleyiciyle buluşturmayı ve sosyal yaşamın her alanını farklı deneyimlerle canlandırmayı amaçlayan bir müzik inisiyatifi olarak hayata geçen Audioban, Şubat ayında pek çok mekanda hayata geçireceği etkinliklerle müzik üretimini desteklemeye ve müziğin dinleyiciye iletilmesine aracı olmaya devam ediyor.

Birbirinden Farklı Tema ve Sanatçılar Audioban’da

Şubat ayında; geçtiğimiz yıl çıkardığı biri Türkçe biri İngilizce iki albümle dikkat çeken Brek’in lo-fi estetiği benimseyen, kendi müzikal evreninden dünyaya seslendiği şarkıları müzik severler ile buluşacak. İranlı davulcu, besteci ve zil tasarımcısı Torab Majlesi ile Audioban ofisinde bir araya geleceğiz. Zuhal Müzik iş birliği ile elektronik müzik ve dünya müziğinde ritim yapıları üzerine gerçekleşecek sunumun ardından, müzisyen Mert Kayhan’ın da katılımıyla elektronik müzikte “live looping” ve “overlooping” ile yeni ritim yaratma üzerine atölye çalışması gerçekleşecek. Edebiyat eksenli etkinlik serisi Kış Hikayeleri’nin Şubat ayında gerçekleşecek ikinci buluşmasında ise şömine başında bu defa genç bilim kurgu yazarlarının hikayelerinden bir seçki sunulacak. İlk albümü “Sunset Vibes”ı Audioban etiketiyle paylaşmaya hazırlanan caz-funk grubu The Kites da şarkılarını ilk defa Şubat ayında seslendirecek. Canlı kodlama teknikleri ile oluşturulan algoritma tabanlı müziklere dayalı bir etkinlik olan Algorave; Konstantinos Vasilakos, Tuğba Selin ve RAW performansları seyirci ile buluşacak. Şubat ayının sonlarına doğru ise dünyanın pek çok yerinden yeraltı metal gruplarını İstanbul’daki dinleyicilerle buluşturan Mezar Organizasyon ve Audioban iş birliği ile İngiliz death/black metal grubu Grave Miasma Türk müzikseverler ile buluşacak.

Audioban Ankara Sahnesinde

Audoban’in Ankara’da gerçekleştireceği ilk etkinlik kapsamında, İstanbul elektronik müzik sahnesinin üretken ekiplerinden Partapart, güçlü bir kadroyla Ankara’lı dinleyiciler ile buluşuyor. Setin başında Ademán, Space Cast, Z-Axis ve Men With A Plan gibi isimler art arda performans sergileyecek.

Önümüzdeki ay düzenlenecek etkinlik takvimi şöyle:

1 Şubat Cuma
Brek
Lokasyon: KargART
Saat: 22.30

6 Şubat Çarşamba
Torab Majlesi (Astroband Live) ile Elektronik ve Dünya Müziğinde Groove, Ritim ve Poliritim
Lokasyon: Audioban Ofis
Saat: 19:00

8 Şubat Cuma
Audioban Presents: Partapart Label Night
Lokasyon: Riff Ankara
Performanslar: Ademán, Space Cast, Z-Axis ve Men With A Plan
Saat: 21.00

13 Şubat Çarşamba
Kış Hikayeleri II: Genç Bilim Kurgucular
Lokasyon: Karga
Saat: 20.00

15 Şubat Cuma
The Kites “Sunset Vibes” Albüm Lansman Konseri
Lokasyon: Salon
Saat: 22.00

16 Şubat Cumartesi
Algorave
Lokasyon: Pan’s Social House
Performanslar: Konstantinos Vasilakos, Tuğba Selin ve RAW
Saat: 21.00

23 Şubat Cumartesi
Grave Miasma & Engulfed
Lokasyon: Karga Bar
Saat: 20.30

Şubat ayı etkinlikleri ve Audioban müzik platformu ile ilgili detaylı bilgiler www.audiobanmusic.com adresinden de takip edilebilir.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top