Connect with us

Popülerlik Rüzgarının Bir Zamanlar Herkesi Götürdüğü Yerler

Neler Oluyor

Popülerlik Rüzgarının Bir Zamanlar Herkesi Götürdüğü Yerler

Malum son günlerde eğer Doğu Ekspresine bir biletiniz yoksa ya da Doğu Ekspresi’ne bilet bulamadığınız için saç baş yolarken görünmediyseniz; çok rahat ortamlardan dışlanabilirsiniz. Bir Kars furyasıdır gidiyor, sosyal medyada geyiklerinin döndüğü nice ananeler, babaneler bilet bulamadıkları için evlerine dönemiyorlar.

Aslında, çok da yadırgadığımız ya da yabancı durumlar değil bunlar; vakti zamanında başka yerler için de aynı popülerlik rüzgarları esti, yine insan güruhları bu yerlere akın akın gittiler. Biz de biraz hafızamızı kurcaladık ve popülerlik rüzgarının bir zamanlar insanları sürüklediği yerleri sizin için listeledik.

NOT: Okurken eğer gitmediğiniz bir yer varsa kati surette çaktırmıyorsunuz; sonra ortamlardan dışlanmanıza katkıda bulunmuş olmak istemeyiz.

ALAÇATI

İlk sırada pek tabii alaçatı geliyor, bir zamanlar Bodrum, Çeşme neyse şimdi Alaçatı o. Yani fiyatları ile el yakan, ama otantik sokakları ile gönlünüzü alan bir yer… Ünlü, ünsüz, blogger, fenomen demeden herkesin en iyi beachlerini bildiği, istisnasız herkesin nerde ne yenir diye blog yazacak kadar görmüş geçirmişliğinin olduğu bir yer. Umalım ki bu popülerlik rüzgarları ile daha fazla kavrulmadan eski güzel günlerine dönebilsin.

KAPADOKYA

Bir zamanlar popülerlik rüzgarlarının estiği, herkesin art arda fotoğraflar paylaştığı, gün batımında balon manzaralı fotoğraf çekeceğim diye helak olduğu bir diğer yer ise Kapadokya. Gerçekten mistik ve büyülü bir havaya sahip olan Kapadokya’da bir popülerlik kurbanı olmaktan kendini kurtaramadı ve anı yaşamaktansa yaşarmış gibi yapanların istilasına uğradı.

YEDİ GÖLLER

Muazzam bir doğa alanı olan Yedigöller’de maalesef popülerlikten kendi payını alanlardan. Sadece sonbaharın tüm renklerini taşıyan yaprakların yere düşüş seslerini duymanız gereken bu yerde, ne yazık ki deklanşör sesinden başka bir şey duyamıyorsunuz. Gölün karşı kıyısını sabahın ilk ışıklarıyla inen sisten dolayı değil, mangalların dumanından dolayı göremiyorsunuz. Keşke gittiğimiz yerleri, ilk günkü halleri ile bırakabilsek, akın akın hücum ettiğimiz yerleri bozmasak.

SALDA GÖLÜ

Türkiye’nin Maldivleri diye ilk kim yazdıysa, ilk taşı ona atmak lazım. Yılların Salda Gölü bir anda turist akınına uğradı, bir yanda drone lar, bir yanda sualtı çekimleri derken yine işin ucu kaçtı. Güzelim doğayı yine elbirliği ile çöplüğe çevirdik. Keşke popüler olmasaydı da doğal güzelliğini koruyabilseydi diyoruz.

TUZ GÖLÜ

Tuz Gölü de bir diğer popülerlik rüzgarı sonucunda insan seline boğulanlardan. Doğanın mucizevi dokunuşlarına hayran olmak yerine; doğru açıyı yakalayacağım diye, en harika pozu vereceğim diye etrafına bir saniye için bile olsa bakmayanlarla dolup taşıyor her sene.

Ne diyelim, inşallah Kars’ın başına da bu gelmez de, daha nice yıllar torunlarımızın torunları bile gidip görebilir.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Neler Oluyor

To Top