Connect with us

İstanbul’daki Fine Dining Restaurantları

İyi Yedik

İstanbul’daki Fine Dining Restaurantları

Usta ellerden çıkmış kaliteli yemekler, adeta modern sanat müzelerinde sergilenmeye layık sunumlar, İstanbul’un harika silueti ve Boğaz manzarasını aratmayacak görsellikte bir ambiyans ve kendinizi kraliyet ailesinden hissedeceğiniz bir hizmet arıyorsanız, İstanbul’daki fine dining restaurantları listemiz ağzınıza layık!

Nicole Restaurant

İstanbul’daki fine dining restaurantları listemizin ilk sırasında Nicole Resaturant yer alıyor. Beyoğlu semalarında yer alan bu restaurant Michelin yıldızlı şefleri Kaan Sakarya ve Aylin Yazcıoğlu ile adeta parlayan bir yıldız gibi hizmet veriyor.

Aqua Restaurant

Four Seasons Hotel Bosphorus’un içinde yer alan Aqua Restaurant, İtalyan şef Sebastiano Spriveri ile İtalyan mutfağını Türk esintileri eşliğinde masanıza getiriyor. Deniz mahsüllerinin açık ara öne çıktığı bu mekan İstanbul’daki fine dining restaurantları arasında İtalyan inceliği ile öne çıkıyor.

Mikla Restaurant

Her yerde bulamayacağınız İskandinav yemeklerini Türk ve Anadolu Mutfağı konseptinde sunan Mikla Restaurant, Pera Marmara Otel’in en üst katında yer alıyor. Hem yemekleri hem de manzarası oldukça iddalı olan bu mekan İstanbul’daki fine dining restaurantları arasında rafine yemekleri ve ilham dolu müzikleri ile ön plana çıkıyor.

Lacivert Restaurant

Boğaz’ın incisi Lacivert’te tabii ki İstanbul’daki fine dining restaurantları listemizde üst sıralarda yer alıyor. Akdeniz mutfağının başarılı örneklerini mükellef bir Boğaz manzarası eşliğinde sunan Lacivert’in sadece manzarasıyla bile doyabilirsiniz.

Vogue Restaurant

Akaretlerde bulunan BJK Plaza’nın çatı katında bulunan Vogue Restaurant & Bar, dünya lezzetlerini harika bir Boğaz manzarası eşliğinde sunuyor. Sadece İstanbul’un değil dünyanın en iyi restaurantlarından kabul edilen Vogue, üç tarafı muhteşem Boğaz manzarası ile çevrili ambiyansı ile de gelenleri mest ediyor.

Topaz Restaurant

Osmanlı esintilerinin modern Akdeniz mutfağı ile birleştiği Topaz, İstanbul’daki fine dining restaturantları arasında geleneksel tarzı ile öne çıkanlardan oluyor. Dünyanın dört bir yanından uluslararası şefleri misafir eden Topaz, üst düzey beklentileri bile karşılayacak menüsü ve eşsiz manzarası ile sizleri çağırıyor.

Spago

2 Michelin yıldızlı şef Wolfgang Puck’ın Beverly Hills’in sembol restaurantlarından biri olan Spago’yu İstanbula taşıyor. Nişantaşı’nda hizmet veren Spago, çiftlikten masaya konsepti ile çalışıyor. Mevsime göre değişen ve hep taze ürünlerle oluşturulan menüsü, Amerikan, Asya ve İtalyan mutfaklarının izlerini taşıyor.

BONUS: Ferahfeza Restaurant

Bir yanda Galata bir yanda Tarihi Yarımada manzarası ile önce gözlerimizi doyuran Ferahfeza Restaurant, zengin meze menüsü ile öne çıkıyor. Karaköy’ün ruhunu yansıtan dekorasyonu ile de harika bir ambiyans sunan Ferahfeza kesinlikle denenmesi gereken menüsü ile dikkat çekiyor.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in İyi Yedik

To Top